دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ |۲۳ ربیع‌الثانی ۱۴۴۳ | Nov 29, 2021
عابدینی

حوزه/ نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در دوره بصیرتی «فرزندان انقلاب» با موضوع افکار و مطالبات رهبری، گفت: اهتمام ویژه طلاب به علم آموزی، خواست جدی رهبر معظم انقلاب است و ان‌شاءالله تلاش کنیم با تقویت جایگاه علمی خود، نقش‌مان را در مساجد و بسیج مؤثرتر کنید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه در قزوین،  حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی، در دوره بصیرتی «فرزندان انقلاب» با موضوع افکار و مطالبات مقام معظم رهبری که در مدرسه علمیه شیخ‌الاسلام قزوین برگزار شد، اظهار کرد: گاهی جوانان حسرت حضور در دوران انقلاب و مبارزات علیه رژیم ستمشاهی را دارند، در حالی که ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ آغاز انقلاب اسلامی است و شما عزیزان می‌توانید عظمت انقلاب اسلامی را دو چندان کنید.

وی با اشاره به مبارزات طلاب در مدرسه فیضیه قم و قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ افزود: در آن دوران چهار دیواری مدرسه فیضیه همه سرزمین انقلاب اسلامی بود که آن را هم گرفتند و پایگاه مبارزه علیه رژیم شاه از دست رفت.

امام جمعه قزوین افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، کشور آزاد شد و برای ما جنگ و درگیری ایجاد کردند، اما به برکت انقلاب اسلامی امروز شاهدیم مرزهای جغرافیای دینی و مقاومت اسلامی به غزه، فلسطین، لبنان، سوریه، عراق و یمن وسعت یافته است و مقاومت اسلامی بسیار توسعه یافته است.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: با وجود اینکه در سال ۱۳۵۴ مدرسه فیضیه به تعطیلی کشید شد و طلبه‌ها زندانی شدند، اما خود را پیروز میدان می‌دانستیم، چرا که شاه از سال ۱۳۴۲ تلاش می‌کرد نام امام خمینی(ره) را به فراموشی بسپارد، اما این اقدام طلبه‌ها دوباره نام امام راحل را زنده کرد و ایشان در اعلامیه‌ای در نجف این حرکت را تأیید کردند.

وی با تشریح برخی از مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی، اظهار کرد: بصیرت یکی از کلید واژه‌های مهم در کلام رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است که باید جدی گرفته شود. بصیرت یعنی تفاوت بین مؤمن و منافق و انقلابیون حقیقی و مدعیان انقلاب را بشناسیم.

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی تأکید کرد: اهتمام ویژه طلاب به علم آموزی، خواست جدی رهبر معظم انقلاب است و ان‌شاءالله تلاش کنیم با تقویت جایگاه علمی خود، نقش خود را در مساجد و بسیج مؤثرتر کنید.

امام جمعه قزوین برخورداری از روح جهادی را خواسته دیگر رهبری از طلاب دانست و گفت: برخوداری از روح جهادی و حضور در بحران‌های طبیعی و یاری رساندن به مردم از خواسته‌های رهبری از طلاب است.

وی، سبک زندگی اسلامی را خواسته دیگر مقام معظم رهبری از طلاب عنوان کرد و افزود: باید شاکله، مهندسی و محتوای سبک زندگی اسلامی را درک کنیم و حقیقتاً آن را اجرایی کنیم تا شاهد تحقق آرمان‌های الهی باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بیان کرد: خدای متعال در قرآن ولایت خدا و شیطان را در مقابل هم قرار داده است و تأکید می‌کند که دو اراده در عالم وجود دارد، یکی اراده الهی و دیگری اراده شیطان است و خدا وعده کرده است که اراده خدا پیروز خواهد شد و مستضعفان عالم زمامداران جهان خواهند شد.

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی عنوان کرد: اعتقاد به وعده‌های الهی بسیار مهم است و امام خمینی(ره) اعتقاد بسیاری به این معنا داشت و با همین پشتوانه مبارزات خود را آغاز کرد و در نهایت به پیروزی رسید. امام راحل اعتقاد داشت که طبق آیه قرآن اگر خدا را یاری کنیم خداوند نیز یاری‌گر  ما خواهد بود.

انتهای پیام

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8