پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ | Mar 4, 2021
حسن آباد

حوزه/ نماینده ولی‌فقیه در استان البرز به همراه فرمانده انتظامی شهرستان کرج از مناطق محروم حسن‌آباد بازدید کردند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از کرج، حجت الاسلام والمسلمین حسینی همدان، نماینده ولی‌فقیه در استان البرز به همراه فرمانده انتظامی شهرستان کرج از مناطق محروم حسن‌آباد بازدید کردند.

طی این بازدید جمعی از اهالی مناطق محروم حسن‌آباد با نماینده ولی‌فقیه در استان البرز و فرمانده انتظامی شهرستان کرج، در مسجد امام حسن مجتبی علیه‌السلام دیدار و گفتگو کردند.

طی این دیدار که توسط قرارگاه مرکزی جهاد محرومیت‌زدائی استان البرز برنامه‌ریزی‌شده بود، اهالی فرصتی برای بیان دغدغه‌ها و مطالبات محله حسن‌آباد پیدا کردند.

در این دیدار اهالی منطقه محروم حسن آباد، برقراری امنیت اجتماعی در محله، مبارزه با آسیب‌ها و معضلات اجتماعی و حل مشکل ساخت مدرسه را خواستار شدند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی همدانی در این جلسه بابیان اینکه امروز توفیقی شد تا خدمت مردم خوب و شریف منطقه حسن‌آباد برسیم، بیان داشت: پیش‌ازاین نیز بارها در این منطقه حضور یافته بودم، اما امروز منحصراً برای بازدید و شنیدن مشکلات و دغدغه‌های اهالی این محل آمده‌ام.

وی با تأکید بر اینکه بنده به‌عنوان نماینده ولی‌فقیه در استان مسئولیت اجرایی ندارم، اظهار کرد: مسئولیت بنده این است که صرفاً تذکر دهم و موضوعات را دنبال کنم.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با تأکید بر اینکه محوریت مسجد در هر محله یک بحث اساسی است، عنوان کرد: باید مساجد در محلات شهر، استان و کشور فعال شوند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی همدانی با تأکید بر اینکه اگر مسجد در جایگاه خود قرار گیرد باعث آبادی منطقه و شهر می‌شود، ضمن اظهار تأسف از اینکه هم‌اکنون مسجد در طراز حقیقی خود واقع نیست، خاطرنشان ساخت: با توجه به کارکردهای فراوان مسجد اگر این قلب تپنده محل درست عمل کند، آبادی اخلاقی و رفاهی در آن محله فراهم خواهد شد.

وی در ادامه به بیان تفاوت «امام جماعت» و «امام مسجد» پرداخت و تصریح کرد: کار «امام جماعت» به اقامه نماز در مسجد محدود می‌شود، اما «امام مسجد» باید با تمام عناصر مسجد در ارتباط بوده و در جریان تمامی اتفاقات و جریانات محله خود باشد.

امام‌جمعه کرج با تأکید بر اینکه مساجد باید محور هر محله، باشند، عنوان کرد: اگر آحاد جامعه حول محور مسجد با یکدیگر هماهنگی‌های لازم داشته باشند می‌توانند کارهای اثرگذاری انجام دهند که هم سلامت دینی و هم سلامت اجتماعی را به ارمغان خواهد آورد.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی همدانی در ادامه با تأکید بر اینکه مسجد باید محل اقامه حقوق شهروندی باشد، تصریح کرد: اگر اهالی محل با مسجد منسجم شوند می‌توانند حقوق شهروندی خود را از هر دستگاه و نهادی احقاق حق کنند.

وی با تأکید بر اینکه استان البرز مشکلات ساختاری فراوانی دارد، گفت: استان البرز در ابتدا شهری بوده که با فرمانداری مدیریت می‌شده، اما با استان شدن امکانات در حد همان فرمانداری باقی‌مانده و تنها اسما به استانداری ارتقا یافته است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز بابیان اینکه استان البرز با دریایی از مشکلات زیرساختی روبه است، ادامه داد: هنوز بعضی از ادارات کل استان در ساختمان‌های استیجاری مشغول فعالیت هستند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی همدانی در ادامه به برخی از نقص‌های ساختاری در دستگاه انتظامی استان اشاره کرد و گفت: متأسفانه امکانات دستگاه انتظامی استان در حد یکی از شهرهای کوچک استان‌های دیگر است و ازلحاظ عِده و عُده بسیار کم هستند.

وی با اشاره به کمبود امنیت اجتماعی در منطقه حسن‌آباد، پیشنهاد داد: اهالی داوطلب می‌توانند در قالب پلیس افتخاری با نیروی انتظامی همکاری کرده و به برقراری امنیت در منطقه خود کمک کنند.

نماینده رهبر معظم انقلاب در استان البرز در خاتمه با اشاره به مشکلات مدرسه تخریب‌شده محله حسن‌آباد، بیان داشت: درصورتی‌که مدرسه مذکور منع قانونی نداشته باشد بنده دنبال خواهم کرد و تا آن زمان می‌توان در صورت نیاز از فضای آموزشی مسجد محل برای پر کردن این خلأ استفاده کرد.

 پس‌ازاین جلسه، حجت الاسلام والمسلمین حسینی همدانی در محل احداث مدرسه مذکور حضور یافت و از نزدیک موضوع را پیگیری کرد.

امام جمعه کرج همچنین با حضور در منزل سه خانواده کم برخوردار منطقه محروم حسن‌آباد ضمن اطلاع از وضعیت معیشتی و میزان رسیدگی به این خانواده‌ها، پای درد دل آن‌ها نشست.

انتهای پیام

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8