شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ | Sep 19, 2020
خطبای جمعه لبنان

حوزه/ خطبای جمعه لبنان این هفته در خطبه های نماز جمعه جنایت های متجاوزین سعودی در یمن را محکوم کرده و اشاره کردند: آمریکا شریک تمامی جنایت های انسانی است متجاوزین علیه کودکان و زنان یمنی مرتکب می شوند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، خطبای جمعه لبنان این هفته در خطبه های نماز جمعه، کشتار متجاوزین سعودی در یمن را محکوم کرده و اشاره کردند: آمریکا شریک تمامی جنایت های انسانی است متجاوزین علیه کودکان و زنان یمنی مرتکب می شوند.

شيخ دعموش: آمریکا استقرار منطقه را بر هم می زند و بحران آفرینی می کند

شیخ علی دعموش رئیس شورای اجرایی حزب الله در خطبه نماز جمعه به سخنان "نیکی هیلی" سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد اشاره کرد که گفته بود "نمایندگان ایران در لبنان و یمن خطر بزرگی برای صلح و استقرار خاورمیانه هستند".

وی با اشاره به اینکه اظهارات "نیکی هیلی" به دیدار هیئتی از جنبش انصارالله با سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله اشاره دارد، تصریح کرد: این آمریکا است که استقرار خاورمیانه را بر هم می زند و در منطقه بحران آفرینی می کند، این آمریکاست که گروهک های تروریستی را در سوریه، عراق و یمن تأسیس کرده و از آن حمایت کرده و در کنار رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین و منطقه ایستاد و مرتکب جنایت ها علیه ملت یمن شد.

شیخ دعموش افزود: آمریکا شریک تمامی جنایت های انسانی است  که متجاوزین علیه کودکان و زنان یمنی مرتکب می شوند و آخرین آن کشتار روز پنج شنبه بود که منجر به کشته شدن ده ها کودک و زن شد.

وی ادامه داد: آمریکا همچنین شریک کشتار مردم فلسطین، سوریه و عراق و تمام جنایت هایی است که صهیونیست ها و تکفیری های تروریسم در این منطقه و جهان مرتکب می شوند.

سید فضل الله: اعتماد به گفتگوی سیاسی تنها راه پایان بحران هاست

حجت الاسلام سید جعفر فضل الله در خطبه های نماز جمعه به کشتار شهروندان عادی و کودکان یمنی از سوی ائتلاف عربی اشاره کرد و گفت: بهانه هایی که به خاطر آن این کشتار ها صورت می گیرد، توجیه ناپذیر و غیر اخلاقی و از دیدگاه سازمان های بین المللی و افکار عمومی محکوم است.

وی افزود: حوادث مستمر یمن طی سال های گذشته ثابت کرد که این سیاست به تحقق اهداف منجر نخواهد شد، بلکه نتیجه برعکس در عرصه میدانی در پی دارد و منجر به کینه، دشمنی و انتقام جویایی میان کشور های منطقه می شود.

سید فضل الله خواستار توقف این جنگ و اعتماد به گفتگوی سیاسی به عنوان تنها راه برای پایان بحران شد و گفت: باید تمامی حقوق ملت یمنی به صورت عادلانه حفظ و محاصره برداشته شود.

شیخ خطیب: سوریه و لبنان در پیروزی ها و دستاورد ها شریک اند

شیخ علی خطیب نایب رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان در خطبه نماز جمعه سالگرد پیروزی مقاومت در عملیات جرود عرسال علیه تروریست های تکفیری را تبریک گفت و اشاره کرد: معادله سه گانه ارتش، مقاومت و ملت تنها معادله ای است که می تواند از لبنان و لبنانی ها حفاظت کند.

وی در بخش دیگر تاکید کرد: سوریه که در جنگ علیه تروریسم پیروز شده، شریک لبنان در تحقق تمامی دستاورد ها و پیروزی های خود بوده و است و لبنان نیاز به برقراری رابطه مستحکم با سوریه در جهت منافع خود دارد.

شیخ خطیب تصریح کرد: کسانی که مدعی دفاع از منافع لبنان هستند، بگویند چه نفعی در دشمنی با سوریه وجود دارد؟

شیخ یاسین: باید از راهپیمایی بازگشت در کرانه باختری و غزه حمایت شود

شیخ علی یاسین رئیس انجمن علمای صور در خطبه نماز جمعه بر ضرورت تنظیم قطب نما به سمت مسئله فلسطین به عنوان بزرگترین مسئله امت اسلامی از طریق حمایت از راهپیمایی بازگشت در کرانه باختری و نوار غزه تاکید کرد.

وی جنایت های مستمر علیه ملت یمن را محکوم و سکوت جهانی در قبال حوادث یمن را تقبیح کرد.

شیخ عبد الرزاق: باید به جنبش های مقاومت در لبنان و فلسطین متمسک بود

شیخ ماهر عبد الرزاق رئیس جنبش اصلاح و وحدت، عید قربان را به جهان عربی و اسلامی تبریک گفت و افزود: امیدواریم که این عید مایه وحدت، همبستگی و مدارا میان مسلمانان شود.

وی افزود: باید به جنبش های مقاومت در لبنان و فلسطین متمسک باشیم؛ چرا که این دو تنها راه برای حمایت از وطن و دفاع از مقدسات و آزادی آن است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8