دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ | Jul 13, 2020
​سهل انگاری ماموران پلیس در تحویل جسد یک راننده مسلمان به خانواده اش

حوزه/ خانواده یک راننده تاکسی متوفی می گویند، جسد پدرشان یک سال تمام در سردخانه اداره پلیس باقی مانده و حتی با وجود پیگیری های مختلف خانواده، او را که در اثر حمله قلبی فوت کرده به خانواده اش تحویل ندادند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از abc، یک راننده مسلمان تاکسی های زردرنگ نیویورک که در اثر حمله قلبی هنگام عوض کردن لاستیک اتومبیل جان داده بود، به سبب سهل انگاری و بی توجهی ماموران پلیس ماه ها به صورت ناشناس در سردخانه اداره پلیس باقی ماند.

مجدی ابوزید که در مصر به دنیا آمده و در نیوجرسی زندگی می کرد، سال گذشته در کنار جاده در اثر حمله قبلی جان باخت. یک مسافر او را پیدا کرده و با پلیس تماس گرفت.

خانواده این راننده از پلیس نیویورک شکایت کرده و گفته اند سهل انگاری پلیس سبب شده مدت ها با نگرانی از حال او بی خبر بمانند و  مراسم تشییع و تدفین پدرشان با تاخیر یک ساله روبرو شود. در این شکایت نامه آمده است علی رغم اینکه پلیس به مدارک و اطلاعات این راننده تاکسی و مجوز «دی ام وی» و بیمه تاکسی وی دسترسی داشته، اما به خانواده او اطلاعی داده نشده است. خانواده این راننده تاکسی متوفی همچنین بارها به اداره پلیس مراجعه کرده و ناپدید شدن او را نیز اطلاع داده بودند.

بیچاری دیسای، مدیر اجرایی اتحاد رانندگان تاکسی در شهر نیویورک نیز با انتشار بیانیه ای از شجاعت خانواده این مسلمان قدردانی کرده و از آن ها خواست برای عدالت و کرامت بشری مبارزه کنند.

در این بیانیه آمده است که بی توجهی پلیس نیویورک در بی توجهی به رانندگان تاکسی به ویژه مهاجران رنگین پوست یک امر عادی می باشد و رانندگان تاکسی شرایط کاری نامناسبی داشته و دائما با نژادپرستی روبرو هستند. آن ها هر روز با خطر مرگ، تصادف، و صدمات مختلف اسلام هراسی روبرو بوده و هر صبح که از منزل بیرون می روند، ممکن است هرگز به خانه برنگردند. در ایالات متحده آمریکا بالاترین خطر مرگ متعلق به رانندگان است.

آن ها گفته اند که اگر این راننده تاکسی یک مرد سفیدپوست و ثروتمند بود هرگز جدسش یک سال در سردخانه پلیس باقی نمی ماند.

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8