پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 6, 2020
ولنگاری در فضای مجازی

حوزه/ استاد حوزه خواهران با بیان این که فضای مجازی به محل جولان دشمن تبدیل شده است، گفت: باید مسئولان در مورد بی‌در و پیکر بودن فضای مجازی پاسخگو باشند.

وحیده محمدلو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در آذربایجان‌غربی، اظهار داشت: بنابر آنچه که از آیات قرآن و روایات ائمه معصومین(ع) وارد شده، خانواده باید کانون آرامش باشد و دین هدف از تشکیل خانواده را رسیدن به آرامش بیان می‌کند و لازم است عشق به همسر، فرزندان و اعضای خانوده در زندگی مسلمانان نمود پیدا کند و این چنین جامعه‌ای زمینه‌های لازم را برای تربیت نسل مؤمن فراهم خواهد کرد.

وی ادامه داد: وجود محبت در کانون خانواده موجب می‌شود فرزندان و همسر در بیرون از محیط خانه به دنبال عشق‌های کاذب نباشند.

استاد حوزه علمیه خواهران آذربایجان‌غربی تصریح کرد: زنان و دختران در خانواده به دلیل نیاز بیشترشان به محبت، بسیار مورد سفارش دین قرار گرفته‌اند تا جایی که امیرمؤمنان(ع) درباره زنان از واژه ریحانه استفاده می‌کنند، بنابراین توجه و محبت به زنان و دختران در خانواده از مهم‌ترین سفارشات دین است.

وی، هدیه دادن را یکی دیگر از عوامل ایجاد صمیمت و محبت در خانواده عنوان کرد و گفت: در هدیه دادن به فرزندان از منابع دینی این‌گونه استنباط می‌شود که دختر را بر پسر به وجود عواطف و احساسات در زنان و دختران، مقدم بدارید.

محمدلو، ابراز احساسات و ارتباط عاطفی پدر و دختر را از عوامل حفظ آرامش خانواده دانست و افزود: اگر پدر و مادر نسبت به فرزندان دختر خود ابراز احساسات نکنند، گرگ‌های در کمین به راحتی می‌توانند از این فرصت برای از بین بردن کانون خانواده استفاده کنند؛ نمونه بارز آن را می‌توان در ماجراهایی که هر روز در شبکه‌های اجتماعی منجر به قتل و خودکشی می‌شود، مشاهده کرد.

وی، رعایت اعتدال در رفتار فرزندان را از دیگر عوامل آرامش در خانواده‌ها عنوان کرد و گفت: سخت‌گیری مفرط و غیرمنطقی و آسان‌گیری بیش از اندازه منجر به عدم اطاعت فرزندان از والدین و از بین رفتن کانون و بنیان خانواده‌ها می‌شود.

استاد حوزه علمیه خواهران آذربایجان‌غربی به نقش مدارس در تربیت فرزندان اشاره کرد و بیان داشت: مدرسه نقش بسزایی در تربیت فرزندان دارد و دانش‌آموزان، بسیاری از اوقات خود را در مدرسه با معلمان و دوستان می‌گذرانند، بنابراین باید تعلیم و تربیت درستی در حاکم باشد و آگاهی‌ها و مهارت‌های لازم برای زندگی به فرزندان ارائه شود.

وی در پایان با اشاره به حضور نوجوانان و جوانان در فضای مجازی، گفت: باید مسئولان زیربط در مورد بی‌در و پیکر بودن فضای مجازی پاسخگو باشند و در این مورد قانون و مقرراتی را وضع کنند که جلوی اغفال جوانان و نوجوانان در فضای مجازی را بگیرد.

انتهای خبر/

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8