جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ | Dec 4, 2020
دیدار با آیت الله ناصری یزدی

حوزه/ امام جمعه یزد گفت: این عقلانیت نیست که خود را دست دشمن بسپاریم و به او مجال دهیم که اهداف خود را در کشور پیاده کند؛ میدان را خالی کردن، عقلانیت نیست و این به معنای ترس و فرار است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در یزد، آیت الله محمدرضا ناصری ظهر امروز در دیدار جمعی از فرماندهان انتظامی استان یزد به مناسبت هفته نیروی انتظامی ضمن تقدیر از تمام تلاش‌های پرسنل ناجا، اظهار داشت: ضروری است برای پیشرفت جامعه سه خصلت مورد تاکید امام صادق(ع) را داشته باشیم و نیروی انتظامی نیز این سه ویژگی بسیار مهم را در تمام امور مدنظر قرار دهد.

وی با اشاره به حدیث «ثَلَاثٌ ‌یَحْجُزْنَ الْمَرْءَ عَنْ طَلَبِ الْمَعَالِی قَصْرُ الْهِمَّةِ وَ قِلَّةُ الْحِیلَةِ وَ ضَعْفُ الرَّأْی»، افزود: امام صادق(ع) می فرمایند که سه چیز آدمی را از رسیدن به کمال باز می دارد؛ کم همتی، ناپختگی و سستی رأی؛ بنابراین برای رسیدن به کمال باید همت بلند و اراده قوی و برای رفع مشکلات، راهکار داشته باشیم.

امام جمعه یزد با اشاره به اینکه سیستم آموزشی کشور ما، همت بلند را از نیروها گرفته است، تصریح کرد: انگلیسی‌ها با سیستم آموزشی که وارد کشور کردند، قدرت تفکر و خلاقیت را از ما گرفتند و این امر سبب شد تا در برخی صنایع شاهد باشیم که نیرویی ۳۰ سال با یک دستگاه کار کند، اما همت نکند و خلاقیت به خرج ندهد تا نحوه عملکرد این دستگاه را آموزش ببیند یا بتواند قطعات آن را بسازد.

آیت الله ناصری یزدی ادامه داد: یکی از نیازهای اصلی کشور، ارائه راهکار برای حل مشکلات مردم به ویژه مشکلات اقتصادی است و اگر راهکار نداشته باشیم، نارضایتی مردم را به دنبال خواهد داشت همچنانکه امروز به جای راهکار پیدا کردن، اجناس را گران می کنند.

وی عنوان کرد: امروز کشور با مشکلاتی مواجه است، اما برخی مسئولان راهکار و درمان درد را از کشورهایی می خواهند که خودشان این مشکلات را برای ما ایجاد کرده اند، در حالی که درمان دردها در داخل کشور است.

امام جمعه یزد با اشاره به اینکه امروز چشم تمام آزادی خواهان جهان به انقلاب اسلامی است، گفت: ما همه سختی ها را پشت سر گذاشته ایم و اگر بتوانیم با حرکت جهادی و انقلابی این مشکل را نیز حل کنیم، دیگر دشمن ناچار می شود ما را رها کند.

آیت الله ناصری یزدی تأکید کرد: این عقلانیت نیست که خود را دست دشمن بسپاریم و به او مجال دهیم که اهداف خود را در کشور پیاده کند؛ میدان را خالی کردن، عقلانیت نیست و این به معنای ترس و فرار است و عقلانیت یعنی اندیشیدن راهکار درست.

وی ادامه داد: دشمن تبلیغات می کند و خود را بزرگ جلوه می دهد تا از او بترسیم، اما نباید ترسید و میدان را خالی کرد، بلکه باید با راهکار درست و اتخاذ تدابیر اساسی، از مشکلات عبور کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد، سستی رأی را یک آفت دانست و گفت: این آفت اکنون گریبانگیر مسئولان شده، زیرا نمی توانند با قطعیت تصمیم بگیرند و آن را اجرا کنند.

آیت الله ناصری یزدی عنوان کرد: اینکه دستوراتی از مقام‌های بالا صادر می شود، اما در رده های پایین‌تر متوقف می شود، نشان از سستی رأی دارد، زیرا برای اداره کشور باید تصمیم را با جدیت پیگیری کرد.

وی تصریح کرد: امروز مسئولان باید با جدیت تصمیم بگیرند که گرانی را برطرف کنند، مشکلات صنعت به ویژه قطعه سازی را رفع کنند و بسیاری تصمیم‌های جدی دیگر بگیرند و با جدیت نیز آن را اجرا کنند.

امام جمعه یزد تأکید کرد: اگر استقامت کنیم، به طور قطع خداوند متعال نیز به ما کمک خواهد کرد و در ادامه مسیر، مشکلات کمتری نیز خواهیم داشت.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8