دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰ |۱۹ صفر ۱۴۴۳ | Sep 27, 2021
دیدار مدیر اوقاف خراسان با ایت الله علم الهدی

حوزه/ آیت الله علم الهدی با اشاره به اینکه در موقوفه گوهرشاد عملاً چیزی تحت عنوان حق التولیه پرداخت نمی گردد، تصریح کرد: حق التولیه تعیین شده در فعالیت های فرهنگی اجتماعی هم راستا با نیات واقف هزینه می شود.

به گزارش خبرگزاری حوزه از مشهد به نقل از روابط عمومی اوقاف خراسان رضوی، آیت الله علم الهدی، امروز در دیدار مدیرکل، اعضای شورای معاونین و رؤسای ادارات اوقاف و امور خیریه استان با بیان اینکه امروز توسعه موقوفات به عنوان یک جریان اصلی در نظام مدیریتی موقوفات مطرح است، گفت: توسعه و تحولی که در موقوفه گوهرشاد صورت گرفته ارزشمند است؛ اگر نبود این توسعه ها، هزینه های "موقوف‌علیهم" قابل تأمین نبود.

آیت‌الله علم الهدی با اشاره به اینکه ما امروز خوشبختانه در موقوفات گوهرشاد شاهد پیشرفت هستیم، تصریح کرد: اگر توسعه این موقوفه نبود در حال حاضر امکان اجرای کامل نیات واقفه وجود نداشت و این توسعه قابل تقدیر است.

امام جمعه مشهد اظهار کرد: با توجه به شرایط فعلی کشور باید برای توسعه موقوفات و رشد درآمد آن برنامه ریزی کرد تا میزان اجرای نیت واقفین کاهش پیدا نکند.

وی با بیان اینکه واقف موقوفه گوهرشاد هزینه مدیریت آن را در وقف نامه در نظر گرفته، گفت: آنچه امروز برای مدیریت این موقوفه هزینه می شود بسیار کمتر از چیزی است که واقف در نظر گرفته و این باعث افزایش سهم اجرای نیت شده است.

آیت الله علم الهدی با اشاره به اینکه در موقوفه گوهرشاد عملاً چیزی تحت عنوان حق التولیه پرداخت نمی گردد، تصریح کرد: حق التولیه تعیین شده در فعالیت های فرهنگی اجتماعی هم راستا با نیات واقف هزینه می شود.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: لازم است همایشی برای متولیان موقوفات برنامه ریزی شود و فعالیت های صورت گرفته در احیای موقوفات جهت الگوگیری به متولیان نیز معرفی گردد.

آیت الله علم الهدی با اشاره به اینکه واقف با وقف خود صدقه جاریه ای را ایجاد کرده و ما امروز باید به کمک این صدقه جاریه بیاییم، گفت: تلاش هایی که در توسعه موقوفات صورت گرفته عبادت است و خداوند پاداشی را که به واقف داده به کسانی که سعی در زنده نگه داشتن موقوفات دارند، نیز می دهد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8