پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ | Jun 17, 2021
حضور حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری در سازمان بسیج دانشجویی

حوزه/ رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور تصریح کرد: امروز کشور نیاز به نیروهای انقلابی دارد و احساس می‌شود که چرخه کاملی برای رشد نیروهای ادر طراز انقلاب طراحی نشده است.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از تهران، حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری، امام جمعه موقت تهران، همزمان با اولین روز دهه فجر با حضور در سازمان بسیج دانشجویی، از نزدیک در جریان فعالیت‌های این نهاد انقلابی قرار گرفت.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با تبریک فرا رسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی و تقدیر و تشکر از فعالیت های سازمان بسیج دانشجویی، گفت: عملکرد بسیج دانشجویی حاصل تلاش نیروهای تیزبین آن مجموعه است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به نقشه راهی که بسیج دانشجویی به آن دست یافته، اظهار کرد: اگر آن نقشه راه پیگیری و اجرا شود نتایج خوبی خواهد داشت. مسیر ترسیم شده برگرفته از رهنمودهای مقام معظم رهبری است و هر زمان به بیانات رهبری عمل شده، توفیقات  بیشماری بدست آمده است.

وی، گرفتاری و مشکلات امروز جامعه را به دلیل عدم عمل به فرامین و بیانات رهبر معظم انقلاب دانست و ادامه داد: در کنار مباحثی که در بدنه بسیج دانشجویی براساس نهضت مسأله محور انجام می گیرد، زمینه رشد نیروهای انقلابی نیز فراهم گردد، چرا که امروز کشور نیاز به نیروهای انقلابی دارد و احساس می‌شود که چرخه کاملی برای رشد نیروهای انقلابی طراحی نشده است.

حاج علی اکبری با اشاره به موضوع ساختار، نیرو و توجه اساسی به تربیت نیروی قوی، اظهار کرد: ضعف ساختاری را با نیروهای قوی می‌توان پوشش داد که به مرور نیز آن‌ها ساختار مناسب طراحی می‌کنند. بنابراین عملکرد موفق نظام اسلامی، وابسته به کارآمدی نیروهای قوی خواهد بود.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در پایان گفت: اقدامات ائمه جمعه کشور در قالب یک برنامه راهبردی تدوین شده و بر این اساس، امام جمعه هر شهر نقشه تعالی منطقه خود را به کمک نخبگان منطقه طراحی می‌ کند.

تدوین نقشه راه مبتنی بر نهضت مسأله محور

 دکتر محمد جواد نیک روش، رئیس سازمان بسج دانشجویی با ارائه گزارشی از عملکرد و فعالیت‌های این نهاد انقلابی، به اهمیت بسیج دانشجویی در نگاه امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: امام خمینی(ره) در سال ۶۷ فرمودند امروز یکی از ضروری‌ترین تشکل‌ها، بسیج دانشجویی و طلبه‌هاست. جمله‌ای که نشان دهنده نگاه ایشان به افق حکومت اسلامی است. وقتی امام طلاب و دانشجویان را مورد خطاب قرار می‌دهند، در واقع همان خطاب به علم محسوب می‌شود. در بیانیه گام دوم نیز وقتی رهبر معظم انقلاب صحبت از جوانان به میان می‌آورند، در واقع منظورشان دانشجویان و طلاب حوزه علمیه است.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی به فعالیت‌های بسیج دانشجویی در عرصه تربیت نیروهای طراز انقلاب و ایفای نقش این نیروها در مسائل و حل مشکلات انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: سازمان بسیج دانشجویی کار دقیقی را روی اندیشه رهبر معظم انقلاب اسلامی انجام داده است و آنچه حضرت آقا در مورد بسیج، دانشجو و دانشگاه فرمودند را جمع‌بندی کرده است که نتیجه آن نقشه راهی مبتنی بر نهضت مسأله محور می‌باشد.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8