پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ | Jan 21, 2021
نوری همدانی

حوزه/ حضرت آیت الله نوری همدانی برجام را مسئله ای تاریخی دانسته و گفتند: باید برجام را با توجه به منافع دولت و ملت بررسی کرد تا آیندگان از تصویب برجام انتقاد نداشته باشند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، معظم له صبح امروز در جلسه درس خارج فقه در مسجد اعظم قم اظهار داشتند: قرائت قرآن‌کریم به تنهایی کافی نیست؛ بلکه عمل به آن بسیار مهم است.

ایشان با اشاره به فاجعه منا و تأکید بر شناسایی و مجازات مقصران اصلی این حادثه، ابراز داشتند: باید مدیریت مکه و مدینه از دست آل سعود خارج شود؛ چراکه عربستان، این دو مکان الهی را به صورت قبیله ای اداره می کند؛ در حالی که این نوع مدیریت، مربوط به عصر جاهلیت است.

این مرجع تقلید با اشاره به رابطه تنگاتنگ آل سعود با آمریکا، خاطرنشان ساختند: هیچ ظلمی بالاتر از کشتار کودکان و زنان و تخریب مساجد نیست.

حضرت آیت‌الله نوری‌همدانی با بیان این مطلب که جهان امروز ناآرام است، تصریح کردند: طلاب در مباحث تبلیغی باید به این مسائل توجه داشته و به مردم تذکر دهند.

این استاد درس خارج حوزه در بخش دیگر از سخنان خود به موضوع برجام اشاره کردند و گفتند: تیم مذاکره کننده ایرانی، اشخاصی امین هستند؛ اما به گروه‌های مذاکره کننده دیگر کشورها نمی‌توان اطمینان کرد؛ چراکه آنان چندین بار خلاف وعده‌های خود عمل کرده‌اند.

معظم له برجام را مسئله ای تاریخی دانسته و بیان داشتند: باید برجام را با نظر بر منافع دولت و ملت بررسی کرد تا آیندگان از تصویب برجام انتقاد نداشته باشند.

ایشان تأکید کردند: در موضوع برجام باید با همدلی و وحدت از هرگونه اختلاف پرهیز شود.

ایشان با تأکید بر رعایت خطوط قرمز، ابراز داشتند: هیچگاه اجازه نخواهیم داد که کشورهای دیگر از مراکز نظامی ایران بازدید و با دانشمندان هسته‌ای ما گفت‌وگو کنند.

این مرجع تقلید خاطرنشان ساختند:  بررسی کنندگان برجام باید بدانند که این موضوع به عنوان سندی خواهد ماند؛ لذا به گونه ای بررسی کنند که آیندگان از کار ما اشکال نگیرند.

حضرت آیت الله نوری همدانی با تأکید بر توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در روند بررسی برجام، تصریح کردند: تأکید می کنیم که نباید به مذاکره کنندگان حمله شده و تهمت زنند؛ بلکه باید در فضایی به دور از اختلافات، مشکلات و اشکالات را برطرف کنند.

این استاد درس خارج حوزه با تأکید بر عدم فراموشی حادثه منا و مسجدالاقصی، بیان داشتند: آل سعود باید پاسخگوی کشتار مردم مظلوم یمن بوده و به جنایات خود پایان دهد.

معظم له در بخش دیگر از سخنان خود خطاب به مبلغان مجالس حسینی، اظهار داشتند: روحانیون باید برای تبلیغ دین به تمام مسائل آگاهی داشته و با ذوق و ابتکار به این امر بپردازند.

ایشان با تأکید بر تواضع روحانیون در برابر مردم، ابراز داشتند: از آنجایی که کل یوم عاشوراست، طلاب باید افکار یزیدی را که امروز در جامعه وجود دارد، با رفتار و سخنان خود از بین ببرند.

این مرجع تقلید خاطرنشان ساختند: اهل بیت (ع) تاکید ویژه‌ای بر احیای مبانی دینی داشته‌اند که در این راستا باید تلاش کنیم فریضه امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه ترویج دهیم.

حضرت آیت‌الله نوری‌همدانی با اشاره به اینکه طلاب شاگردان امام عصر (عج) هستند، گفت: طلاب باید در مسیر ائمه اطهار (ع) گام بردارند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8