یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ | Aug 1, 2021
عملیات حشد الشعبی

حوزه/ حشد الشعبی و پلیس فدرال عراق حمله گسترده ای را برای تعقیب هسته های گروهک تروریستی داعش در شمال غرب کرکوک آغاز کرده و راه های نفوذ عناصر داعش برای اجرای حملات را بستند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، حشد الشعبی و پلیس فدرال عراق حمله گسترده ای را برای تعقیب هسته های گروهک تروریستی داعش در شمال غرب کرکوک آغاز کرده و راه های نفوذ عناصر داعش برای اجرای حملات را بستند.

نیرو های تیپ پانزده و نیرو های بسیج وابسته به محور شمال در حشد الشعبی با مشارکت پلیس فدرال یک عملیات امنیتی در مناطق شمال غرب کرکوک آغاز کردند.

این عملیات از منطقه الدبس تا گذرگاه هایی که عناصر گروهک تروریستی داعش برای نفوذ و اجرای عملیات تروریستی استفاده می کردند، انجام گرفت.

تروریست ها از این گذرگاه ها برای حمله به منطقه الدبس و ملا عبد الله و اطراف آن استفاده می کردند.

همچنین در این عملیات تعدادی از مقر های گروهک تروریستی داعش در  مناطق مذکور شناسایی شد.

خانواده های داعش از منطقه البوکمال سوریه وارد الانبار می شوند

همچنین یک منبع امنیتی در پلیس الانبار از استمرار ورود تعدادی از خانواده های گروهک تروریستی داعش از منطقه البوکمال سوریه به مناطق غربی استان الانبار خبر داد.

این منبع افزود: تعدادی از خانواد های داعشی توانستند توسط قاچاقچیان از اردوگاه الهول به منطقه البوکمال سوریه نفوذ کرده و وارد منطقه القائم در غرب الانبار شوند.

این منبع امنیتی ادامه داد: خانواده هایی که پیشتر وارد منطقه سعده در منطقه القائم غرب الانبار شدند، مورد حمله مسلحانه با نارنجک دستی و صوتی قرار گرفتند و اهالی مخالف بازگشت آنان به مناطق آزاد شده بودند.

این منبع اشاره کرد: اطلاعات اولیه نشان می دهد کسانی که به مناطق آزاد شده وارد شدند، تحت تعقیب دستگاه قضائیه بوده و نیرو های امنیتی برای بازداشت، آنان را تعقیب می کنند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8