جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ | Dec 4, 2020
امام جمعه تبریز

حوزه/ نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: ترسوها عاقل نیستند، چرا که با آمدن ترس، اولین چیزی که زائل خواهد شد عقل است، بنابراین ترسوها بخاطر اینکه دستگاه محاسباتی شان بر هم می خورد نباید از عقلانیت حرف بزنند و نباید در مصدر تصمیم سازی و تصمیم گیری قرار بگیرند.

به گزارش خبرگزاری حوزه از تبریز، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در برنامه «پیام» با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در مراسم دانش آموختگی نیروهای مسلح، روح این سخنرانی را توکل و اعتماد به خدا و باور مردم و عقلانیت و امید عنوان کرد و گفت: ایشان اضلاع سه گانه امنیت و اقتدار ملی را در «توانایی و قوام یافتگی فرهنگی»؛ «استحکام و ثبات اقتصادی» و «قدرت دفاعی» دانستند.

امام جمعه تبریز اضافه کرد: مبنای این سه ضلع اقتدار، عقلانیت انقلابی و برخورداری از دستگاه محاسباتی درست و دقیق است.

وی با بیان اینکه عقلانیت به معنای ترس از دشمن و وادادگی نیست، گفت: ترسوها عاقل نیستند، چرا که با آمدن ترس، اولین چیزی که زائل خواهد شد عقل است، بنابراین ترسوها بخاطر اینکه دستگاه محاسباتی شان بر هم می خورد نباید از عقلانیت حرف بزنند و نباید در مصدر تصمیم سازی و تصمیم گیری قرار بگیرند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم نشانه های عقلانیت انقلابی را تحلیل درست از قوت ها و ضعف ها دانست و گفت: ایران انقلابی در بُعد توانایی و قوام یافتگی فرهنگی علیرغم مشکلات موجود راه های زیادی را با موفقیت پشت سر نهاده و برغم تهاجم سنگین دشمن تا حد زیادی آن را خنثی کرده است و نشانه های اصلی آن در نسل سوم و چهارم انقلاب مشهود است.

وی با بیان اینکه نمودهای عقلانیت انقلابی، انصاف در تحلیل ها و به کارگیری تعابیر است، ادامه داد: رهبر معظم انقلاب می فرمایند «من قبول ندارم که دولت کار نمی کند. آنها دارند تلاش می کنند، در بخشی از قسمت ها بیشتر کار می کنند. در بعضی بخش ها در مدیریت مسائل دچار اشکالاتی هستند»، این ادبیات منصفانه را مقایسه کنیم با ادبیات برخی از ماها؛ ایشان هم قوت را و هم ضعف ها را یکجا بیان می کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی ادامه داد: معظم له به درستی به این نکته مهم اشاره کردند که «ما قوانین و مصوبات خوبی داریم. در حال حاضر مهمتر از مصوبات خوب، مجریان جهادی و کاربلد و مومن و حزب اللهی است»، این سخنان به نوعی ما را به سمت توجه به گزینش کاندیداهای انقلابی و مؤمن و حزب اللهی برای انتخابات آینده، سوق می دهد که ما دنبال افراد جوان مؤمن و انقلابی باشیم.

وی تحریم مردم ایران را یک جنایت ضدبشری و ترور زبونانه سردار دلها را یک جنایت جنگی دانست و گفت: دشمن جنایتکار در صدد توجیه جنایت های خود و حتی افتخار به آن است، جریان تحریف درصدد است، مقاومت عقلانی و مشروع ملت ایران را تنش آفرینی جلوه داده و اقدامات جنایت بار استکبار را موجه جلوه دهد.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با اشاره به نکات مهم دیگر بیانات رهبر انقلاب گفت: از منظر رهبر معظم انقلاب راه علاج تمامی مشکلات در داخل کشور است که این یک گزاره راهبردی و مهم است، بعنوان مثال تحریم و تکانه های آن، حمله و هجمه ماهواره و فضای مجازی از سوی دشمن و مشکلاتی از این قبیل راه علاج داخلی دارد و می توان با تکیه بر اقتصاد مقاومتی و راه اندازی شبکه ملی اطلاعات بر این مشکلات فائق آمد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8