دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ | Nov 23, 2020
خدری

مدیر حوزه علمیه استان بوشهر مهمترین وظیفه علما در خصوص وحدت اسلامی را روشنگری برای مردم عنوان کرد و گفت: این روشنگری تا حدی اتفاق افتاده، اما در این خصوص نسبت به مردم کوتاهی شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از بوشهر، حجت‌الاسلام رضا خدری، پیش از ظهر امروز در نشست «نقش علمای اسلامی در وحدت اسلامی و استکبار ستیزی» در صدا و سیمای مرکز بوشهر، مهمترین وظیفه علما در خصوص وحدت اسلامی را روشنگری برای مردم عنوان کرد و اظهار داشت: این روشنگری در تا حدی اتفاق افتاده اما در این خصوص نسبت به مردم کوتاهی شده است.

مدیر حوزه علمیه استان بوشهر تاکید کرد: باید آنچنان که شایسته است مردم را در خصوص وحدت اسلامی اقناع کنیم، چراکه امروز دشمن مترصد فرصت برای سوء استفاده از تفرقه است تا بتواند بین مسلمان فاصله ایجاد کند و وحدت را از بین ببرد.

وی افزود: در بسیاری از موارد می خواهند در میدان تصمیم بگیرند و اگر در چنین شرایط علما مساله وحدت را به درستی ترسیم نکرده باشند، مردم نیز در میدان نمی توانند تصمیم درستی بگیرند.

حجت الاسلام خدری با بیان اینکه شیعه و سنی در کنار اختلاف نظر فقهی دارای وحدت و اشتراکات بسیاری هستند، گفت: یگانگی خداوند، قرآن و نبی اکرم(ص) بزرگترین عوامل این وحدت بین شیعه و سنی هستند و همین موارد اتحاد و همبستگی و برادری بین این دو مذهب را تقویت کرده و می کند.

مدیر حوزه علمیه استان بوشهر با بیان اینکه علمای ما در گذشته تلاش بسیاری برای ایجاد این وحدت کردند، افزود: بسیاری از مردم فکر می کنند مسئله وحدت یک مسئله سیاسی است، شاید علت اصلی این دیدگاه و تفکر این است که به درستی مسئله وحدت برای مردم تبیین نشده است.

وی با تاکید مجدد بر وظیفه روشنگری در موضوع وحدت از سوی علمای اهل تشیع و تسنن، گفت: در این زمینه نباید کوتاهی کرد چراکه دشمن قطعا از این مسئله سوء استفاده خواهد کرد.
انتهای پیام/

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8