شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ |۱۷ صفر ۱۴۴۳ | Sep 25, 2021
سید نصیر حسینی

حوزه/ نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ساختمان حوزه علمیه برادران یاسوج در شأن مرکز استان نیست.

به گزارش خبرگزاز حوزه از کهگیلویه و بویراحمد، حجت السلام والمسلمین سید نصیر حسینی در دیدار سردار حزنی دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تقدیر از عملکرد سپاه در حوزه‌های مختلف اظهار کرد: سپاه در دفاع از مرزهای کشور از ابتدا تاکنون و به ویژه در ۸ سال دفاع مقدس عملکرد غیر قابل توصیفی داشته و اکنون نیز در عرصه سازندگی کشور و کمک به محرومین و مستضعفان نقش محوری ایفا می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه با بیان این که بخش زیادی از اقتدار جهانی ایران اسلامی را مرهون از خودگذشتکی و ایثار سپاهیان هستیم، افزود: سپاه در همه ابعاد نظامی، سیاسی و فرهنگی تاکنون عملکرد درخشانی از خود نشان داده و در ایجاد سازندگی در مناطق محروم پیشقراول بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی در ادامه با اشاره به این که هر کاری به سپاه واگذار شده با کیفیت و به بهترین وجه به سراجام رسانده است، ادامه داد: در استان کهگیلویه و بویراحمد فرماندهی سپاه فتح و همه زیرمجموعه‌ها به صورت انقلابی و جهادی پای کار بوده‌اند که نمونه آن تهیه صدها جهیزیه برای زوج‌های جوان و محروم در سراسر استان است.

امام جمعه یاسوج با بیان اینکه دولت‌ها به تنهایی نمی‌توانند در همه عرصه‌ها حضور داشته باشند و تاکنون بهترین یاور آن‌ها در هر عرصه‌ای از جمله در بحث محرومیت‌زدایی سپاه بوده است، بیان داشت: باید به دعای خیر مردم توجه داشته باشیم چرا که اگر در جایی پیرزنی و یتیمی و یا محرومی دعای خیر کرد در کارها موفق می‌شویم و در غیر این صورت روز به روز بر مشکلات کشور افزوده می‌شود که خوشبختانه تاکنون سپاه مسبب دعای خیر مردم بوده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به برخی محرومیت‌ها در استان کهگیلویه و بویراحمد که علی‌رغم همه خدمات نظام اسلامی تاکنون باقی مانده است، گفت: برای مثال اطلاع داریم که تعداد ۳۰۰۰ خانوار محروم نیاز به احداث سرویس بهداشتی دارند و از قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه این انتظار می‌رود که نسبت به رفع این نقیصه کمک کند.

وی در ادامه به مشکل کمبود مساجد در همه نقاط استان کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و افزود: جای بسی تاسف است که در مرکز استان با کمبود شدید مساجد مواجه هستیم لذا با همراهی و همکاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طرح ساخت تعداد ۲۰ مسجد را پی‌گیری می‌کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی با خطاب قرار دادن مشاور فرمانده کل سپاه و درخواست از وی جهت کمک به ساخت این تعداد مسجد گفت: کمک کنید تا فونداسیون این مساجد اجرا شود و در ادامه خیرین مسجدساز خودشان پای کار خواهند آمد.

این استاد حوزه‌های علمیه در ادامه با باین اهمیت وجودی حوزه‌های علمیه در هر شهر و دیاری و نقش فرهنگ‌ساز این اماکن فرهنگی و مذهبی خاطرنشان کرد: استان ما علی‌رغم داشتن طلاب نخبه و مستعد در خصوص فضای فیزیکی حوزه‌های علمیه دچار یک عقب‌ماندگی شده است چنان که حوزه علمیه مرکز استان نیاز به یک نوسازی دارد.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ساختمان فعلی حوزه علمیه برادران در مرکز استان برازنده و در شأن حوزه و مرکز استان نیست، خاطرنشان کرد: این ساختمان در شرایط خاص و غیر مهندسی است و انتظار می‌رود در راستای قولی که جهت راه‌اندازی رشته‌های جدید توسط آیت‌الله اعرافی داده شده ساختمان در خور شأن حوزه ساخته شود که از قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه انتظار همکاری داریم.

در این نشست سردار حمید خرمدل، فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد هم با بیان این که یاسوج با حومه ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارد، اظهار کرد: متاسفانه در مرکز استان تعداد مساجد بسیار کم است و به همین خاطر با همراهی نماینده معزز ولی‌فقیه در استان جانمایی انجام شده و شهرداری نیز قول همکاری در تامین زمین را داده است.

سردار خرمدل در ادامه با قدردانی از ارشادات و راهنمایی‌های دلسوزانه نماینده ولی‌فقیه در استان گفت: با همراهی و همکاری نهادها و مسئولان استان به خصوص استاندار به دنبال رفع محرومیت‌ها هستیم و امروز هم با حضور سردار حزنی بیش از ۷۰۰ جهیزیه به زوج‌های جوان اهدا شد و در بخش کبگیان ۲۲۵ واحد مسکونی مورد نیاز محرومین با همکاری کمیته امداد افتتاح شد.

سردار حزنی نیز با بیان این که سپاه با همه توان به دنبال محرومیت‌زدایی است و همه مجموعه‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ملزم به همراهی و همکاری در امر محرومیت‌زدایی هستند، افزود: امروزه همه هم و غم سپاه صرف محرومیت‌زدایی از کشور شده چرا که مطالبه رهبری معظم انقلاب است.

دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قول داد تا علاوه بر کمک سپاه در بخش کمک‌های مومنانه در زمینه ساخت حوزه‌های علمیه و همچنین مسجدسازی به استان کمک شود اما در حال حاضر اولویت با کمک‌های مومنانه و معیشت مردم است.

انتهای پیام /

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8