شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ | May 15, 2021
کد خبر: 953746
۲۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۱
سید صدر الدین قبانچی امام جمعه نجف اشرف

حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین قبانچی گفت: توطئه ها و طرح های جهانی به دنبال ناامن کردن و فرسایشی کردن منطقه هستند و می خواهند منطقه را تحت تسلط استکبار جهانی قرار داده تا ملت ها به دنبال امنیت باشند و از افق های پیشرفت دور شوند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، حجت الاسلام و المسلمین سید صدرالدین قبانچی امام جمعه نجف اشرف در خطبه های نماز جمعه با بیان اینکه تصمیم برگزاری انتخابات در زمان زود هنگام، تصمیمی درست است، ابراز امیدواری کرد که انتخابات آینده نقطه عطف جدیدی برای ملت عراق باشد و ملت حضور گسترده ای داشته باشند و شخصیت های باکفایت و پاکدست نامزد انتخابات شوند.

وی در بخش دیگر خطبه به تحولات امنیتی عراق و منطقه اشاره کرد و گفت: اوضاع نابه‌سامان است و توطئه ها و طرح های جهانی به دنبال ناامن کردن و فرسایشی کردن منطقه هستند و می خواهند منطقه را تحت تسلط استکبار جهانی قرار داده تا ملت ها به دنبال امنیت باشند و از افق های پیشرفت دور شوند.

امام جمعه نجف اشرف افزود: آنها هویت اسلام و تشیع و توانایی آن را در مقابله با بحران نمی شناسند.

حجت الاسلام و المسلمین قبانچی در بخش دیگر خطبه خواستار مجازات شخصیّت های دارای سوء سابقه شد که علیه حشد الشعبی سخن می گویند.

وی اشاره کرد: اظهارات این شخصیت ها در جهت منافع داعش و بعث است.

خطیب جمعه نجف اشرف با اشاره به سال نو ایزدی ها، گفت: ایزدی ها طبقه محروم ملت عراق هستند و در معرض بدترین انواع تجاوز از سوی داعش قرار گرفتند و باید دولت به آنها رسیدگی کند.

حجت الاسلام و المسلمین قبانچی سکوت دولت در خصوص افزایش شدید قیمت دلار و کالا را محکوم کرد و نسبت به خشم ملت هشدار داد و گفت: ملت و طبقه فقیر از این مسئله ضرر می بینند.

وی در خطبه دینی به فضیلت ماه رمضان پرداخت و بیان داشت: باید روزه ما، روزه حقیقی باشد، نه ظاهری. ما نیازمند مراقبت بر نفس، رفتار و منطق هستیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8