پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 4, 2020
پلیس انگلیس

حوزه/ سیستم قضایی بریتانیا نژادپرستی را به عنوان انگیزه‌ای برای بسیاری حملات نادیده می‌گیرد و پلیس نیز در برخورد قانونی علیه اسلام‌هراسی درک درستی از شرایط ندارد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»،به نقل از inews.co، طبق آخرین بررسی‌ها، یکی از دلایل پیش آمد برخوردهای اینترنتی اسلام‌هراسی در انگلستان، عملکرد نامطمئن پلیس این کشور در برخورد با نژادپرستی و جرایم نفرت محور خصوصا در فضای مجازی معرفی شده است.

یک گزارش جدید از سوی شورای اروپا نشان می‌دهد که سخنان تنفرآمیز علیه مسلمانان در اینترنت، هدف قرار دادن مسلمانان در جامعه و گزارش‌های التهابی درباره اسلام و مسلمانان در رسانه‌های انگلیسی همچنان رو به افزایش هستند.

اسلام‌هراسی در شبکه‌های اجتماعی

 این گزارش همچنین نشان می‌دهد که حملات نژادپرستی علیه مسلمانان به ویژه در فیسبوک، توییتر و اینستاگرام افزایش یافته است و از 548 برخورد اسلام‌هراسی گزارش شده به گروه مبارزه با اسلام هراسی «تل ماما»، 408 مورد به صورت اینترنتی بوده است.

پلیس انگلیس قوانین مبارزه با جرایم نفرت محور را نمی‌داند

طبق گزارش کمیسیون اروپا علیه نژادپرستی و عدم مدارا (اسری)، سیستم قضایی بریتانیا نژادپرستی را به عنوان انگیزه‌ای برای بسیاری حملات نادیده می‌گیرد و پلیس نیز در برخورد قانونی علیه اسلام‌هراسی و حملات نژادپرستی نامطمئن بوده و درک درستی از شرایط ندارد.

دکتر عمران اوان، جرم شناس دانشگاه بیرمنگام سیتی در این خصوص گفت: بسیاری از برخوردهای نژادپرستی اینترنتی خصوصا علیه مسلمانان توسط سازمان‌های امنیتی مانند پلیس نادیده گرفته می‌شوند. پلیس در بسیاری موارد وارد عمل نمی‌شود زیرا آن‌ها حتی نمی‌دانند قانون در این موارد چه حکمی دارد. این مسئله نیز 2 دلیل می‌تواند داشته باشد نخست اینکه آموزش ندیده‌اند و درک درستی در این خصوص ندارند و دوم اینکه انگیزه کافی نداشته و اهمیت نمی‌دهند.

دکتر اوان همچنین با بیان اینکه شبکه‌های اجتماعی وظیفه نظارت و ارائه استانداردهای سختگیرانه‌تر را دارند، گفت: گزارش اخیر به وضوح نشان داده که در بسیاری موارد پلیس یا حتی سایت‌های شبکه‌های اجتماعی عملکرد فعالی برای مبارزه با این مسئله نداشته‌اند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =