پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ |۲۱ ربیع‌الاول ۱۴۴۳ | Oct 28, 2021
نخستین محصول بیوژنریک حلال جهان در مالزی تولید می‌شود

حوزه/ به عنوان بخشی از پروژه ساخت نخستین کارخانه بیوژنریک در کشور مالزی، که قرار است تا سال ۲۰۲۴ ساخت آن به پایان برسد، نخستین محصول بیوژنریک با گواهی‌نامه حلال در اینجا ساخته خواهد شد.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از   centerforbiosimilars، نخستین محصول بیوژنریک حلال جهان در مالزی تولید می‌شود.

به عنوان بخشی از پروژه ساخت اولین کارخانه بیوژنریک در مالزی ، یکی از محصولات اولیه دارای گواهی حلال می‌باشد.

براساس گزارش‌های مطبوعات محلی ، تولید اولین بیوژنریک حلال، که به معنای تولید مجاز یک ماده بیولوژیک تحت قوانین و سنن اسلامی و حلال می‌باشد، یکی از محصولات جدید مرکز تولید بیوژنریک می‌باشد که به تازگی در مالزی افتتاح شده است.

این مرکز تولید در پاتراژایای مالزی مستقر خواهد بود و شامل همکاری با شرکت های سرمایه‌گذاری تحت حمایت دولت مالزی و یک شرکت کره‌ای راه اندازی شده است. ساخت و ساز این شرکت تا سال ۲۰۲۴ تکمیل خواهد شد.

مقامات گفته اند که برای مالزی ، گسترش صنعت بیولوژیک محلی اقدامی پرهزینه است ، اما این امر با طی کردن مسیر بیوژنریک آسان‌تر خواهد شد زیرا پیشرفت تحقیقی کمتری لازم دارد.

بیوژنریک یا بیوسیمیلار به داروهایی گفته می‌شود که کاملاً مشابه با داروهای بیولوژیک تولید شده توسط سازنده اولیه می‌باشد که برای نخستین بار روش تولید آن را ابداع کرده‌است.

خیری جمال الدین ، ​​وزیر علوم ، فن آوری و نوآوری مالزی ، در مراسم امضای یادداشت تفاهم نامه به نخستین محصول این شرکت با نام پانژن اپوتین آلفا اشاره کرد که قرار است محصولی دارای گواهی‌نامه حلال باشد.

وی گفت:  انگیزه ما رشد و توسعه بخش داروسازی حلال است. هم به خاطر اینکه پتانسیل اقتصادی عظیمی دارد و هم از آنجایی که اعتقادات اسلامی را پاسخ گو است .

به گفته مدیر شرکت قرار است ۹۵% محصولات این شرکت دارای گواهی‌نامه حلال باشند.

  

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8