چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ | Jan 20, 2021
امام جمعه قزوین

حوزه / نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین با بیان این که شهید فخری زاده عمری را برای تحصیل تقوا کوشید، گفت: حیات طیبه شهید فخری‌زاده با شهادتش به کمال رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در قزوین،  حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی در مراسم مجازی گرامیداشت یاد و خاطره شهید محسن فخزی زاده از دانشمندان هسته ای و دفاعی کشورمان که در تروری ناجوانمردانه به شهادت رسید، گفت: با تعبیر زیبایی که رهبر معظم انقلاب به کار بردند شهادت شهید بزرگ، دانشمند ارجمند، محسن فخری زاده، شهید مقاومت و فناوری و شهید هسته ای و دانشمند مؤمن را تبریک عرض می‌کنیم.

امام‌ جمعه قزوین خاطرنشان کرد: فقدان این شهید بزرگوار را به جریان مقاومت اسلامی و به همه مستضعفانی که شهید فخری زاده قیام کرده بود تا برای ایجاد امنیت و ساختن آینده آنها تلاش کند، تسلیت عرض می‌کنیم.

وی با اشاره به ویژگی‌های برجسته شهید فخری زاده ادامه داد: وی بنده خدا و دلداده معارف دین بود و نام خدا بر ایمان وی می‌افزود و آیات قرآنی بر عمق جانش تاثیرگذار بود، این ویژگی بسیاری مهمی است که انسان این ارتباط محکم را با خدا و دین و قرآنش داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اضافه کرد: شهید فخری زاده در فکر و اندیشه نه تنها به دین خدا بلکه به کتاب الهی ملتزم بود و در زندگی خود نیز مبانی دینی را جاری کرده بود، وی در سنین جوانی مجاهد جبهه‌های جنگ بود و پیش از آن، انقلابی دوران شکوفایی و پیروزی انقلاب به شمار می‌آمد.

رئیس شورای حوزه علمیه قزوین بیان کرد: خدای متعال فرمان داده بود که در راه او جهاد کنید و آنطور که شایسته است مجاهد راه خدا باشید، شهید فخری زاده مصداق همین کلام الهی بود و به خوبی در این مسیر درخشید، خدای متعال علم و عالم و دانشمند را محترم شمرد و به علم و دانش تشویق کرده است، تمام وحی و نبوت با علم و دانش آغاز شد.

 وی تصریح کرد: در قرآن کریم می‌خوانیم آیا آنهایی که می‌دانند و دانشمند هستند با آنهایی که با دانایی و علم علقه ای ندارند یکسان هستند؟ هرگز یکسان نیستند، خدای متعال به تقوا احترام گذاشته و دعوت به تقوا کرده است و فرموده است ای کسانی که ایمان آورده اید اهل تقوا باشید و آن گونه که شایسته تقواست باتقوا باشید، شهید فخری زاده عمری را برای تحصیل تقوا کوشید.

امام جمعه قزوین بیان کرد: خدای متعال به حیات طیبه احترام گذاشته و هدف مهم انسان در زندگی معرفی کرده است، هرکسی که حقیقتا به خدا ایمان داشته باشد و به راستی پای عمل بماند و صداقت داشته باشد وعده خداست که او را به حیات طیبه زنده می‌کند، با این وعده به خوبی مشخص می‌شود که ما انسان‌ها یا زنده ایم یا مرده، بسیاری از ما پیش از اینکه بمیریم مرده بودیم و از عناصر حیات معنوی همچون جهاد و علم و تقوا و قدرت و اقتدار الهی و عبادت و بندگی و اعتقادات دینی بی بهره هستیم.

 نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: ممکن است انسانی بمیرد و بویی از حیات طیبه نبرده باشد، این فرد پیش از مرگ جسمانی، دچار مرگ انسانی شده و تولد معنوی را از دست داده و رشدی نکرده است.

 وی با بیان اینکه شهید فخری زاده در طول زندگی خود به دنبال حیات طیبه بود، گفت: این دانشمند بزرگ با شهادت حیات طیبه خود را به اوج کمال رساند. در قران کریم می‌خوانیم مبادا گمان کنید کسانی که در راه خدا کشته می‌شوند مرده هستند بلکه شهید زنده و دارای حیات طیبه است.

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی تصریح کرد: خدای متعال شهادت شهدا را به ما نیز تسلیت می‌گوید و به ما نیز می‌فهماند شما که دلشکسته این شهید و ناراحت از فقدان وی هستید نگران نباشید، زیرا شهدا از بین نرفته اند بلکه به حیات جاودانه دست پیدا کرده اند.

 امام جمعه قزوین عنوان کرد: شهادت افراد بزرگ نه خسارتی برای آنهاست و نه خسارتی برای جامعه ماست، بلکه شهادت این عزیزان عظمتی بر عظمت ما می‌افزاید و آبروی ما را اعتلا می‌بخشد، خدا به ما می‌گوید که شما به فکر خودتان باشید زیرا شهید به حیات طیبه رسیده است.

 وی ادامه داد : شهدا زنده هستند اما آنهایی که دست به جنایت زدند و شهید فخری زاده را به شهادت رساندند، مستحق انتقام هستند و باید قصاص شوند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: خدای متعال می‌فرماید اگر می‌خواهید در حیات طیبه شهید شریک باشید و اگر به دنبال حکمت و دانش و عزت و کرامت و تقوا و پیروزی بر دشمنان و دوری از ذلت هستید، این حیات شما در قصاص ایجاد می‌شود.

امام جمعه قزوین اظهار کرد: خداوند می‌فرماید، شما به حیات معنوی می‌رسید به شرط آنها مجرمان و عاملان ترور دانشمند شهید را مجازات کنید، البته زمانی که صحبت از قصاص به میان می‌آید ما باید به حاکم دینی و امام مسلمین بنگریم و منتظر فرمان باشیم، امام مسلمین است که تمام مسائل دینی و عزت و اقتدار مسلمانان را رصد کرده و حکم صادر می‌کند. همه علاقه مندان به شهید و فرزندان مقاومت اسلامی و فرزندان انقلابی متدین باید منتظر باشند تا فرمان امام و پیشوا چه باشد و هرچه فرمان بدهند ما مطیع امر رهبرمان هستیم.

 وی در پایان گفت: برای شهید بزرگوار در نزد خدای متعال علو درجات را خواستاریم و برای قلب رهبر فرزانه انقلاب آرامش و برای خانواده این عزیز گرانقدر، صبر و اجر را درخواست می‌کنیم

 انتهای پیام /

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8