سه‌شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ |۲۴ ذیحجهٔ ۱۴۴۲ | Aug 3, 2021
حجت الاسلام عابدینی امام جمعه قزوین

حوزه/ رئیس شورای حوزه علمیه قزوین با بیان اینکه پول حاصل از ربا نزد خدا جایگاهی ندارد، گفت: بانکداری بدون ربا بخشی از پازل اقتصاد اسلامی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در قزوین، حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی ظهر امروز در دیدار با مدیران بانک قرض‌الحسنه مهر ایران استان قزوین، اظهار داشت: خدای متعال کسانی که از دین ابراهیمی رویگردان هستند را سفیه نامیده و تأکید کرده اموال خود را به سفیهان نسپارید.

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی خاطرنشان کرد: دین تأکید کرده است که ربا حرام است و رباخواران نیز جزء سفیهان محسوب می‌شوند؛ این مسائل دینی پشتوانه‌های حرکت شما در امور بانکی و اقتصادی است و بحمدالله شما در این مقوله خوب عمل کرده‌اید و همواره تلاش کنید تا ذره‌ای ربا در کارتان نباشد و اگر این مهم را با جدیت نهادینه کنیم، بخشی از پازل اقتصاد اسلامی شکل می‌گیرد.

امام جمعه قزوین با بیان اینکه پول حاصل از ربا نزد خدا جایگاهی ندارد، افزود: بنای خدا بر این است که ربا را نابود کند و این مهم یقیناً تحقق می‌یابد و این بسترسازی‌ها در راستای رسالت کاری شماست.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین به اهمیت قرض‌الحسنه در نظام دینی اشاره کرد و افزود: خداوند فرموده اگر قرض‌الحسنه دادید مال شما افزایش می‌یابد و این معامله‌ای است که با خداوند انجام می‌دهید و در این کار خدایی فکر کنید.

 انتهای پیام /

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8