پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ |۱۷ شوال ۱۴۴۳ | May 19, 2022
صفایی

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه نگذارید تهاجم فرهنگی موجب دگردیسی هویت دینی و فرهنگی در جامعه شود گفت: شهدا جان خود را برای حفظ هویت دینی ما دادند پس با شناخت دقیق اسلام و تعهد در مقابل آن اجازه ندهیم فرهنگ غربی جایگزین فرهنگ اسلامی شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از بوشهر، حجت الاسلام والمسلمین غلامعلی صفایی بوشهری، صبح امروز در یادواره شهدای روستای محمدآباد شهرستان دشتی اظهار داشت: شهدا برای حفظ دین و ارزش‌های اسلامی جان عزیز خود را هدیه دادند و ما نباید اجازه دهیم دشمن با تهاجم فرهنگی هویت دینی ما را به یغما ببرد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه نگذارید تهاجم فرهنگی موجب دگردیسی هویت دینی و فرهنگی در جامعه شود گفت: شهدا جان خود را برای حفظ هویت دینی ما دادند پس با شناخت دقیق اسلام و تعهد در مقابل آن اجازه ندهیم فرهنگ غربی جایگزین فرهنگ اسلامی شود.

امام جمعه بوشهر اظهار کرد: شهدا برای حفظ هویت دینی و ملی، ناموس، غرور ملی و تاریخ کشور در مقابل دشمن ایستاندند و جان خود را نثار کردند.

وی بیان کرد: تاریخ ثابت کرده است کشورهایی که به اشغال دشمن درمی‌آیند هویت دینی و ملی آنها تغییر، نوامیس آنها به غارت و به بردگی کشیده می‌شوند و شهدای این سرزمین برای دفاع از وطن و حفظ ارزش‌ها در مقابل دشمن سینه سپر کردند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر اضافه کرد: بر همین اساس باید حق شهید که همانا حفظ آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی است در جامعه حفظ و راه آنها ادامه داده شود.

حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری گفت: حفظ هویت ملی و دفاع از ایران اسلامی همان اصلی که شهدا برای آن جان دادند در شرایط کنونی مهمترین وظیفه‌ای است که برعهده همه آحاد جامعه قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه اطاعت از رهبر معظم انقلاب اسلامی حقی است که شهدا بر گردن ما دارند گفت: همه انحراف‌های جامعه از صدر اسلام تاکنون نشأت گرفته از دوری از ولایت است.

حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری افزود: جامعه اسلامی که دارای اقتدار، پیشرفت و عظمت باشد به طور یقین ولایتمدار است و اگر دور از ولایت شد دچار تشتت از درون و مورد تهاجم نظامی و غیر نظامی از بیرون قرار می‌گیرد.

وی با تاکید بر تکریم و تعظیم خانواده شهدا اضافه کرد: خانواده شهدا امانت در جامعه هستند و تجلیل و تکریم از آنها وظیفه و حقی است که برگردن آحاد جامعه گذاشته شده است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر گفت: در این شرایط سخت اقتصادی که دشمن بر کشور تحمیل کرده است وظیفه آحاد جامعه مقاومت و صبوری در مقابل مشکلات است.

وی تاکید کرد: حمایت از انقلاب اسلامی به عنوان هویت دینی و ملی و تلاش برای حفظ و اقتدار آن مهمترین حقی است که شهدا بر گردن ملت ایران دارند و باید نسبت به ادای این حق تلاش کرد.

حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری شهرستان دشتی را مدینة الرسول استان بوشهر معرفی کرد و یادآور شد: این استان دارای سابقه طولانی در حفظ هویت دینی و ملی کشور است.

امام جمعه بوشهر گفت: شهرستان دشتی در چهار بار هجوم انگلیسی‌ها به عنوان منطقه مقاومت در مقابل آنها ایستاده و بسیاری از حکم‌های جهاد از آن منطقه صادر شده است.

انتهای پیام / ‏

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =