دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ |۱۳ جمادی‌الثانی ۱۴۴۳ | Jan 17, 2022
امام جمعه رشت

امام جمعه رشت، پایبندی به مبانی انقلاب را سبب پیشرفت کشور خواند و گفت: سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی غیرت دینی و عقلانیت داشت و در این راستا حقیقت ملت ایران در تشییع پیکر مطهر شهید سلیمانی آشکار شد.

به گزارش خبرگزاری حوزه در گیلان، حجت الاسلام والمسلمین رسول فلاحتی، امروز در خطبه‌های نمازجمعه رشت با توصیه همگان به رعایت تقوای الهی و پرهیز از گناهان اظهار کرد: جمعه ۲۴ دی ماه سال ۱۳۵۸ امام رحمه الله علیه مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای را به امامت جمعه تهران منصوب کردند.

وی، به سالروز وفات حضرت ام البنین همسر امیر مؤمنان امام علی علیه السلام مصادف با یکشنبه هفته آینده اشاره کرد و افزود حضرت عباس، عبدالله، عثمان و جعفر چهار فرزند حضرت ام البنین در کربلا شهید شدند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه صبر و وفاداری دو ویژگی حضرت ام البنین بود، تصریح کرد: سالروز وفات حضرت ام البنین روز مادران و همسران شهیدان نامگذاری شده و مادران و همسران شهدا به ایشان اقتدا کردند زیرا این بانوی بزرگوار جزو کسانی بود که جهاد تبیینی می‌کرد.

حجت الاسلام والمسلمین فلاحتی به ۲۶ دی ماه سال ۱۳۵۷ سالروز فروپاشی حکومت ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی اشاره کرد و گفت: در این روز طاغوت پهلوی خائن از کشور خارج شد و مردم ایران پس از چند هزار سال قدرت معنوی، اخلاقی و اجتماعی پیدا کردند.

وی با اشاره به فرمایش وبینار مقام معظم رهبری مصادف با سالروز ۱۹ دی قیام مردم قم در سال ۱۳۵۶، بیان کرد: غیرت دینی و انقلابی، جنگ نرم دشمن و وحدت بین اقشار مختلف مردم ۳ محور سخنان رهبر معظم انقلاب بود و بازخوانی فرمایش‌های ایشان می‌تواند برای ما الگو باشد.

نماینده ولی فقیه در گیلان، عمل نکردن به دستورهای رهبر معظم انقلاب را از علل عقب ماندگی کشور دانست و خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی یک انقلاب دینی بود و نشان داد که عالم دینی می‌تواند مردم را بسیج کند.
غیرت دینی مردم عامل نجات کشور در بزنگاه‌های مختلف است

حجت الاسلام والمسلمین فلاحتی به مخالفت استکبار با اسلام سیاسی اشاره کرد و یادآور شد: غیرت دینی مردم عامل نجات کشور در بزنگاه‌های مختلف بوده است.

وی با تاکید بر اینکه غیرت دینی به معنای خشونت نامعقول نیست، اظهار کرد: اهل فکر و اندیشه باید مردم را در مقابل غیرت زدایی به اصول و مبانی انقلاب مصون نگه دارند.

امام جمعه رشت، پایبندی به مبانی انقلاب را سبب پیشرفت کشور خواند و افزود: سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی غیرت دینی و عقلانیت داشت و در این راستا حقیقت ملت ایران در زیر تابوت شهید سلیمانی آشکار شد.

حجت الاسلام والمسلمین فلاحتی با بیان اینکه موفقیت‌های انقلاب اسلامی نباید مکتوم بماند، تصریح کرد: ملت‌های منطقه از مقاومت مردم ایران در مقابل استکبار بهره می‌برند و امروز جمهوری اسلامی خواری بر چشم و استخوان بر گلوی دشمنان شده است.

وی بر تقویت امید نسبت به آینده در جوانان تاکید کرد و گفت: اختلاف سلیقه‌ها، روش‌ها و منش‌ها نباید موجب جبهه گیری مخالف شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به سفر اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس به این استان، بیان کرد: سال‌های گذشته نسبت به ساختارها و زیرساخت‌های گیلان به ویژه رشت بی توجهی شد و این ناشی از زد و بندهای سیاسی بود.
مسئولیت‌ها نباید به اهالی فتنه واگذار شود

نماینده ولی فقیه در گیلان توصیه به سفارش رهبر معظم انقلاب در واکاوی فتنه ۸۸، خاطرنشان کرد: فتنه ۸۸ توسط خواص به انقلاب آسیب زد بنابراین مسئولیت‌ها نباید به اهالی فتنه واگذار شود.

وی با بیان اینکه برای پیشرفت استان نیاز به آرامش در فضای برادرانه داریم، اظهار کرد: اگر هر کسی بخواهد سخنی بگوید به نفع گیلان نیست و نباید فضا را ملتهب کرد.

امام جمعه رشت پیرامون حقوق در راستای سبک زندگی اسلامی به حق پدر و مادر نسبت به فرزندان اشاره کرد و یادآور شد: توجه انسان‌ها به والدین از جمله اموری است که در ردیف توحید قرار دارد و در این راستا توجه معنوی به پدر و مادر به ویژه در دوران کهنسالی مهم‌تر از توجه مادی است.
انتهای پیام /

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =