شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ |۲۶ شوال ۱۴۴۳ | May 28, 2022
صفایی

امام جمعه بوشهر با تأکید بر برنامه‌ریزی صحیح و دقیق و نظارت بهینه، گفت: توسعه سرمایه‌گذاری در عرصه صنایع فرآوری متناسب با ظرفیت‌ها امری مهم و ضروری است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از بوشهر، حجت الاسلام والمسلمین غلامعلی صفایی بوشهری امروز در دیدار جمعی از جوانان خواهر و برادر، امام جمعه و مسئولین شهر آبدان، یکی از مناطق مهم و تاریخی جنوب ایران را شهرستان دیر دانست و اظهار داشت: شهرستان دیر با مردمان ولایت‌مدار و انقلابی جایگاه مهمی در انقلاب و صحنه‌های مختلف انقلاب اسلامی داشته است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تأکید بر تألیف کتاب تاریخی فرهنگی بر اساس توانمندی‌ها و نقش مردم آبدان در عرصه‌های مختلف خاطر نشان کرد: نقاط مختلف استان بوشهر نقش مهم و قابل توجهی در ادوار مختلف تاریخی در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و دفاعی داشته‌اند که باید این افتخارات ضبط و مستندسازی شود.

امام جمعه بوشهر، ماندگاری تاریخ یک قوم و منطقه را مهم و با اهمیت دانست و بیان کرد: تاریخ، ریشه حیات یک قوم محسوب می‌شود و اگر نوشته و ضبط نشود عظمت و افتخارات آن قوم به فراموشی سپرده می‌شود.

وی منطقه آبدان را از نقاط مهم و با ظرفیت استان بوشهر دانست و تصریح کرد: آبدان دارای ظرفیت سرزمینی و انسانی توانمند و یکی از نقاط مهم و مستعد حوزه کشاورزی و تولید محصولات خارج از فصل است.

حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری تولید محصولات کشاورزی آبدان را راهبردی و استراتژیک خواند و افزود: تولید محصولات کشاورزی آبدان به لحاظ کمیت و کیفیت شناخته شده است که باید از این ظرفیت در توسعه سرمایه‌گذاری صنایع تبدیلی، فرآوری و طرح‌های اشتغال‌زایی بیشترین استفاده شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه محصولات خارج از فصل آبدان در بازارهای ملی و بین‌المللی عرضه می‌شود خاطر نشان کرد: مردم و کشاورزان با استعداد آبدان دیر دارای تجربه و توانمندی فراوانی هستند.

امام جمعه بوشهر با تأکید بر برنامه‌ریزی صحیح و دقیق و نظارت بهینه، افزود: توسعه سرمایه‌گذاری در عرصه صنایع فرآوری متناسب با ظرفیت‌ها امری مهم و ضروری است.

وی جلوگیری از خام فروشی محصولات تولیدی آبدان را مورد تأکید قرار داد و گفت: با توجه به ظرفیت بالای شهرستان دیر و آبدان در تولید محصولات کشاورزی، تأسیس مجتمع بزرگ محصولات کشاورزی خارج از فصل در منطقه مستعد آبدان ضروری است.

حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری یکی از مطالبات و مشکلات مردم شهرستان دیر و آبدان را تأمین آب شرب و کشاورزی دانست و تأکید کرد: تا رسیدن به فصل گرما باید راهکارهای مهم و اساسی برای حل مشکلات آب به ویژه در بخش شرب و آشامیدنی با مشارکت مسئولان شهرستان دیر و شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر طراحی و عملیاتی شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر توجه به سامانه آبیاری تحت فشار و قطره‌ای در عرصه محصولات کشاورزی، توسعه تولید محصولات گلخانه‌ای و توسعه کشاورزی مکانیزه را یکی از ضروریات دانست.

امام جمعه بوشهر با تأکید بر توسعه زیرساخت‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در آبدان، افزود: باید سند توسعه شهر آبدان تدوین و بر اساس برنامه ۸ ساله زیرساخت‌های مورد نیاز طراحی و اجرایی شود.

وی تکمیل پروژه‌های نیمه تمام عمرانی در آبدان را مورد تأکید قرار داد و خاطر نشان کرد: استان بوشهر در تولید ثروت در سطح ملی جایگاه مهم و ممتاز در بین استان‌ها دارد ولی از این ثروت سهم اندکی دارد که باید به این مهم و افزایش سهم استان بوشهر از ثروت تولیدی توجه ویژه شود.

حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری، کلاس‌های تخریبی با این همه ظرفیت صنعتی و تولید ثروت در استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: فضاهای آموزشی در شهرستان دیر و منطقه آبدان نگران کننده است که باید راهکار لازم برای تحقق مطالبات مردم و دانش‌آموزان تلاش شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، همدلی و وحدت را سبب توسعه و پیشرفت دانست و افزود: اختلاف و تفرقه نه تنها سبب پیشرفت و توسعه نمی‌شود بلکه مشکلات را افزایش می‌دهد از این نظر باید وحدت، اتحاد و همبستگی تقویت شود.

در این نشست جوانان منطقه آبدان مطالبات خود را در عرصه‌های گوناگون اشتغال، فضای آموزشی، ورزشی، تکمیل پروژه‌ها و تأمین آب شرب و کشاورزی ارائه کردند و حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری نیز ضمن بیان نکاتی در رابطه با موضوعات مطرح شده، به مسائل و پرسش‌های بیان شده پاسخ گفت.

انتهای پیام / ‏

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =