شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ |۲۶ شوال ۱۴۴۳ | May 28, 2022
دومین نشست آیت الله سعیدی با مدیران رسانه های خبری

حوزه/ مشاور تولیت حرم کریمه اهل‌بیت(س) در امور خدمت رسانی به محرومان و مستضعفان با اشاره به همکاری آستان مقدس با کمیته امداد، بهزیستی و نهادهای مردمی برای کمک به نیازمندان گفت: بخش قابل توجهی از خدماتی که به نیازمندان ارائه می‌شود رسانه‌ای نمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام صفر فلاحی در نشست صمیمی آیت‌الله سید محمد سعیدی با مدیران رسانه که در حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شد، اظهار کرد: قم یک شهر زیارتی، علمی و معرفتی است و در جلسات اندیشه‌ای باید برای رسیدن به یک آرمان شهر زیارتی فکر کنیم که زائر در آن احساس آرامش، آسایش و امنیت داشته و دستاوردش معنویت باشد.

وی رسیدگی و خدمت به زائر را از وظایف آستان مقدس دانست و گفت: در آستان مقدس به عنوان آستان شهر آنقدر مسائل متنوعی وجود دارد که مانند یک شهر است و از طرف دیگر از بودجه عمومی برخوردار نیست و ردیف بودجه ندارد و بودجه آن به ایمان، اعتقاد، عشق و محبت مردم بستگی دارد.

مشاور آیت الله سعیدی در امور خدمت رسانی به محرومان و مستضعفان با بیان اینکه آستان مقدس در حوزه خدمت رسانی در داخل شهر قم و بیرون از شهر قم ایفای نقش می‌کند، افزود: کمک‌ها و مساعدت‌های آستان مقدس جلوه‌های گوناگونی دارد که در هر مناسبت درخور همان مناسبت انجام می‌شود برای مثال در برخی از سال‌ها در ماه مبارک رمضان نزدیک به یک میلیون افطاری را هم توزیع کرده‌ایم.

وی با اشاره به خدمت رسانی سفیران کریمه در نقاط مختلف کشور گفت: آستان مقدس عضو ستاد تکریم شهدای مدافع حرم است و در ارائه خدمات اجتماعی، درمانی و فرهنگی به خانواده شهدا مشارکت دارد؛ علاوه بر آن با نهادهای حمایتی مانند بهزیستی و کمیته مداد نیز همکاری دارد که بسیاری از آنها رسانه‌ای نمی‌شود.

حجت الاسلام فلاحی ادامه داد: همکاری با دفتر مقام معظم رهبری برای کمک به نیازمندان، ارتباط با مجموعه‌های مردمی در محلات و مناطق محروم و روستاها به ویژه روستاهایی که داری موقوفه هستند از جمله فعالیت‌های خدماتی آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها به مردم است.

وی افزود: علاوه بر موارد فوق میلیون‌ها متر از اراضی آستان مقدس که موقوفه است و می‌توانست در اختیار حرم باشد در اختیار مجموعه‌های آموزشی، پژوهشی، خدماتی، فرهنگی و حتی مسکونی قرار دارد که دیده نمی‌شود و این خدمت به مردم شهر است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =