دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ |۲۱ شوال ۱۴۴۳ | May 23, 2022
عرفان در آیینه قرآن و روایات

حوزه/ کتاب «عرفان در آیینه قرآن و روایات (عرفان نظری)» به قلم حجت الاسلام والمسلمین حسن رمضانی عضو هیأت علمی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن منتشر شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، کتاب «عرفان در آئینه قرآن و روایات (عرفان نظری)» به قلم حجت الاسلام والمسلمین حسن رمضانی عضو هیأت علمی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن منتشر شد.

در معرفی این کتاب آمده است: در مقام بیان خاستگاه عرفان اسلامی می‌توان بر دو امر تکیه و تأکید کرد: نخست، فطرت و نوع خلقت انسان‌هاست که ایجاب می‌کند هر انسانی بتواند به اندازه قابلیّت و تلاشش، ذوقیّات و کمالات عرفانی را تجربه نماید و در خود شکوفا سازد؛ دوم، فرهنگ غنی و تعالیم ناب اسلام، قرآن و روایات اهل بیت (ع) است که مطمئن‌ترین بستر و نیز بهترین عامل برای رشد و به قعلیّت رسیدن قابلیّت‌های انسانی می‌باشد و می‌تواند انسان‌ها را با بهترین شیوه و مصون‌ترین طریقه به سرمنزل مقصود برساند.

به گفته مؤلف این اثر، تحقیق پیش رو با عنوان «عرفان در آینه قرآن و روایات (عرفان نظری)» سعی دارد اسلامی و قرآنی بودن این میراث گرانقدر را روشن سازد و ابرهای تیره و تار بدبینی‌ها و سوءتفاهم‌ها را بزداید و بدین گونه راه را برای کمال‌جویان و حق‌طلبان هموار کند و موانع را از سر راه آنان بردارد.

کتاب «عرفان در آئینه قرآن و روایات (عرفان نظری)» در ۳۹۶ صفحه از سوی انتشارات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی وارد بازار نشر شده است.

۳۱۳/۱۷

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =