پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ |۲۰ محرم ۱۴۴۴ | Aug 18, 2022
نماینده فقیه در سیستان‌وبلوچستان

نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: شیعه و اهل سنت باید در حوزه مبارزه با مواد مخدر و جلوگیری از گسترش اعتیاد در سطح جامعه نقش آفرین باشند.

به گزارش خبرگزاری حوزه، به نقل از روابط عمومی دفتر امام جمعه زاهدان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مصطفی محامی، نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که در محل دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان برگزار شد، ضمن قدردانی از مجاهدت‌های صورت گرفته در راستای مبارزه با مواد مخدر، گفت: کاهش کشفیات مواد مخدر به معنی کاهش میزان قاچاق نیست و عوامل مختلفی از جمله تغییر مسیر قاچاق در این حوزه تاثیرگذار است.

امام جمعه زاهدان افزود: باید برای مقابله با قاچاق مواد مخدر به ارائه طرح‌های جدید بپردازیم، زیرا سالیان متمادی است که سیستان‌وبلوچستان در معرض قاچاق مواد مخدر قرار دارد، به گونه‌ای که بخشی از مواد مخدر در داخل استان و کشور توزیع و بخش قابل توجهی نیز به سایر کشورهای دیگر منتقل می‌شود که نکته مهم در این جهت این است که ما از استان و کشور خود در برابر قاچاق مواد مخدر محافظت کنیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محامی بیان کرد: طبق گزارش متولیان امر ۴۲ درصد پرونده‌ها در زندان‌های استان مربوط به مواد مخدر است که اگر در حوزه مواد مخدر موثر عمل کنیم در لایه‌های مختلف تاثیرگذار خواهد بود.

وی، خواستار مقابله با گسترش اعتیاد در کشور شد و ادامه داد: این مشکل در ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی و امنیتی است و باید به کار و فعالیت بپردازیم تا اعتیاد در ایران اسلامی تبدیل به یک ضد ارزش شود.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان اظهار کرد: گسترش اعتیاد عامل فروپاشی یک جامعه از درون خواهد شد و دستگاه‌های مختلف در این جهت باید به کار و فعالیت پرداخته و تقسیم کار کنند.

امام جمعه زاهدان افزود: کار مبارزه با مود مخدر دارای دامنه گسترده‌ای است که شورای مبارزه با مواد مخدر در استان می‌تواند با هدف هم افزایی و استفاده از ظرفیت همگانی برای سایر دستگاه‌های مربوطه وظایفی تعیین و از طریق استاندار به این مجموعه‌ها ابلاغ کند و همه دستگاه‌ها در این جهت احساس مسئولیت کرده و تمام توان خود را در این مسیر قرار دهند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محامی بیان کرد: طبق گزارش ارائه شده امکانات در اختیار به اندازه یک سوم تعداد معتادان متجاهر است، در صورتی که باید به این آمار سایر معتادان را اضافه کرد که در این صورت کمبودها بیشتر می‌شود و نکته دیگر این است که کیفیت رسیدگی به معتادان نیز حائز اهمیت است.

وی یادآور شد: موانع موجود نباید ما را از ادامه این مسیر مأیوس کند، بلکه باید با تلاش بیشتر و هم افزایی در این جهت نقش آفرین باشیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محامی اظهار کرد: طبق روایت رفع نیازهای یک مومن و شاد کردن دل او رضایت الهی را در پی خواهد داشت و در واقع بازپروری و احیای یک نفر احیای یک جامعه خواهد بود و در این جهت نیازمند مشارکت عمومی بوده و شیعه و اهل سنت باید در حوزه مبارزه با مواد مخدر و جلوگیری از گسترش اعتیاد در سطح جامعه نقش آفرین باشند.

در ابتدای این دیدار، زندی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در استان گفت: سال گذشته بیش از ۲۴۸ تن و از ابتدای سالجاری تاکنون نیز بیش از ۴۷ تن انواع موادمخدر در استان کشف شده است.

وی افزود: ۱۶ مرکز نگهداری معتادان متجاهر در سیستان و بلوچستان وجود دارد که هم اینک ۱۰ هزار و ۵۶ نفر در این مراکز در حال درمان هستند.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =