جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ |۲۱ محرم ۱۴۴۴ | Aug 19, 2022
تصاویر/ دیدار اعضای اتاق اصناف تبریز با نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی

حوزه/ نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر رفع دغدغه های اصناف، گفت: اصناف در برابر جنگ تمام عیار اقتصادی دشمن، نقش آفرین هستند.

به گزارش خبرگزاری حوزه از تبریز، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم، امروز در دیدار اصناف، تشکل ها و انجمن های صنفی استان با بیان اینکه اصناف در دوران های مختلف همواره در کشور اثرگذار بوده اند، گفت: جریان ساز بودن اصناف در دوران انقلاب، فداکاری آنها در دوران جنگ تحمیلی و همکاری در دوره کرونا باعث آرامش و نشاط اجتماعی بوده است و اصناف عزیز دشمن را در دوران تحریم ها نا امید کرده اند.

امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه تریبون نماز جمعه بلندگوی اصناف است، ادامه داد: برای رفع مشکلات اصناف، کسبه و بازاریان از هر فرصتی استفاده خواهم کرد تا دغدغه های آنها را به گوش مسئولان برسانم.

وی تاکید کرد: اصناف باید مراقب باشند تا دشمن با دست آنها به نظام و انقلاب ضربه نزند؛ دشمنان همواره تلاش دارند به بهانه مشکلات اقتصادی که بخشی از آن زائده تحریم های ناجوانمردانه است، اصناف را تحریک و احساسات آنها را جریحه دار سازد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه با یادآوری اینکه اصناف بزرگترین بخش اقتصاد کشور را تشکیل می‌دهند، گفت: تأمین امنیت معاش مردم رسالت سنگین اصناف است، از این رو باید به مشکلات و دغدغه های آنها توجه جدی داشته باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم، اصناف را مجموعه ای از تشکل‌های اجتماعی و سیاسی عنوان کرد که از زمان مشروطه تاکنون نقشی اثرگذار در پویایی اقتصاد کشور ایفاء کرده اند.

امام جمعه تبریز در توصیف اقتصاد کشور، آن را به دو بخش با سرمایه گذاری های عظیم با اشتغال بالا و سرمایه گذاری های خرد با اشتغال آفرینی های متنوع تقسیم کرد و گفت: اصناف جزء سرمایه گذاری های خرد هستند که به عنوان پیشران تولید در حال حرکت هستند و نقش بالایی در اقتصاد مقاومتی کشور دارند.

نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد: اصناف بنگاه‌های کوچک اقتصادی به حساب می آیند که نقش آنها در حوزه اشتغال بر هیچ کس پوشیده نیست از این رو باید حمایت جامع از آنها داشته باشیم.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =