پنجشنبه ۷ مهر ۱۴۰۱ |۳ ربیع‌الاول ۱۴۴۴ | Sep 29, 2022
سردار محمد ابراهیم ساور

حوزه/ سردار ساور گفت: ایام محرم است و محرم یکی از فرصت های طلایی خودسازی و معنویت افزایی می باشد.

به گزارش خبرگزاری حوزه از کرمان، سردار محمد ابراهیم ساور، در مرکز آموزش شهید باهنر کرمان گفت: ایام محرم است و محرم یکی از فرصت های طلایی خود سازی و معنویت افزایی می باشد .

معاون هماهنگ کننده سازمان عقیدتی سیاسی فراجا تصریح کرد: در طول سال مناسبت های مختلفی داریم ولی بعضی از این زمان‌ها یک برجستگی خاصی دارند در روایتی از پیامبر اکرم (ص) است که می فرمایند: خداوند در دوران عمر هر یک از ما نسیم های خاص معنوی می گستراند که ما را احیا می کند.

وی افزود: امام خمینی (ره) می فرماید: این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است؛ در دفاع مقدس رزمندگان ما عملیات های بزرگ تر را در شب ها و مناسبت های خاص طراحی می کردند و از یکدیگر برای شهادت سبقت می گرفتند و ما الان در ایام ماه محرم هستیم و سالها گذشت و تاکنون آنچنان که باید قدرش را ندانسته ایم اما بالاتر از این در واقع ایام حماسه و بصیرت است چون امام حسین (ع) آگاهانه این مصیبت را پذیرفت و این غم را قبول کرد و بر خانواده اش هم قبولاند برای یک هدف بزرگتر که آن همان ظلم ستیزی و استکبار ستیزی و حماسه آفرینی است که این موضوع باید برجسته شود. هرچقدر ما معرفت مان نسبت به امام حسین(ع) بیشتر شود علاقه ما هم بیشتر می شود. امام(ره) هم با همین محبت توانست انقلاب را به پیروزی برساند.

سردار ساور خاطرنشان کرد: حضرت آقا می فرمایند: فتح الفتوح امام (ره) هم فتح دل جوانان بود .روز های آغازین انقلاب – دفاع مقدس – امام (ره) با دست های خالی توانست این کار را انجام دهد هیچ توجیه و تفسیری جز احاطه دل جوانان برای این موضوع نیست. مرکز آموزش باید از طریق محبت، جوانان را جذب کند و اثر ماندگار آن تربیتی خواهد بود . ارتباط عاطفی می تواند با محبت معجزه آفرینی کند.

وی افزود: این عشق است که در دل یک مدافع حرم در برابر آمریکا که چهل کشور را متحد کرده بود بایستد این چه عشقی است که جوانان از کشور بیرون می روند و مدافع حرم می شوند این ها همه ریشه اش عشق اهل بیت است. آن کسی که امروز از این کشور دفاع می کند منشاء آن عشق است اصلی ترین روش تربیت در مرکز آموزش محبت است. همه به خود بگویید این سربازان فرزندان ما هستند همین محبت ها همین دلسوزی ها است که ما برای فرزند خود داریم باید برای سربازان هم داشته باشیم به همه آنها خدمت در شرایط سخت را بیاموزیم اینجا آخرین دالان این نظام برای تربیت است.

وی گفت: دین را با محبت به سربازان بخورانید و بنوشانید بصیرت افزایی برای سربازان کنید دین و نماز اگر همراه با بصیرت و آگاهی نباشد انسان های لجوج تری ساخته می شود اگر کسی دین داشت و منحرف شد به مراتب بدتر از بی دین خواهد بود (داعش) الان هم زمان ما دشمن از همه‌ی ظرفیت ها استفاده می کند اگر کسی بصیرت نداشت نمی تواند این نظام را همراهی کند ویژگی اصحاب پیامبر اکرم (ص) هم همین بود بصیرت ها بر شمشیر ها حاکم بود هیچ خدمتی بالاتر از خدمت کارکنان فراجا نیست.چه کسی هست که امروز به خدمت کارکنان فراجا وابسته نباشد چه ثوابی بالاتر از خدمت به خلق است اقدامات فرهنگی خوبی در این مرکز انجام شده است واین ذخیره و توشه خوبی برای آخرت است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =