شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ |۱۳ رجب ۱۴۴۴ | Feb 4, 2023
آیتالله سیدجعفر سیدان در سوگواره نگین شکسته

حوزه / استاد عالی حوزه علمیه خراسان خطبه فدک حضرت زهرا (س) و محتوای این خطبه که بسیار جامع و کامل است، گفت: در هیچ کجای تاریخ نمی‌توان چنین خطبه کامل و جامعی در خصوص مسائل مختلف دین اسلام و آینده آن یافت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از مشهد، آیت‌الله سید جعفر سیدان، شامگاه چهارشنبه ۱۶ آذرماه در مراسم افتتاحیه سوگواره نگین شکسته در مشهد با اشاره به شخصیت والای حضرت زهرا (س) و احادیث ائمه اطهار (علیهم‌السلام) پیرامون ایشان اظهار داشت: صدها حدیث در وصف شخصیت والای حضرت فاطمه (س) نقل‌شده است.

استاد درس خارج حوزه علمیه خراسان حضرت فاطمه (س) را اسوه علم، حلم و تمام خوبی‌ها در عالم بیان کرد و ادامه داد: امام صادق (ع) در حدیثی پیرامون حضرت زهرا (س) می‌فرمایند؛ برای حضرت زهرا (س) ۹ اسم نزد پروردگار است که یکی از معانی آن به وجود مبارک حضرت اشاره دارد که از هر عیب و بدی، پاک و منزه است.

آیت‌الله سیدان در ادامه به اهمیت برگزاری این‌گونه مراسم و تعظیم شعائر دینی اشاره کرد و افزود: یکی از استوانه‌های اصلی در حفظ و دیانت رسالت پیامبر اکرم (ص) و مکتب اسلام تعظیم شعائر و برگزاری این‌گونه محافل است که در آن حقایق دین و فضائل معصومین (علیهم‌السلام) در آن بیان می‌شود.

وی در ادامه به خطبه فدک حضرت زهرا (س) و محتوای این خطبه که بسیار جامع و کامل است، اشاره و خاطرنشان کرد: در هیچ کجای تاریخ نمی‌توان چنین خطبه کامل و جامعی در خصوص مسائل مختلف دین اسلام و آینده آن یافت.

آیت‌الله سیدان پیرامون خطبه فدک تصریح کرد: از مهم‌ترین چیزهایی که انسان را به پاداش الهی می‌رساند، مسئله صبر و استقامت در فهم، یادگیری و عمل به دین است. ما باید این موضوع را سرلوحه زندگی‌مان قرار دهیم تا رستگار شویم.

برپایه این گزارش، در اولین شب سوگواره نگین شکسته با حضور علما و شخصیت‌های حوزوی از جمله آیت‌الله شب‌زنده‌دار، آیت‌الله اشرفی شاهرودی، آیت الله مروارید و ... در این مراسم حضور داشتند.

‌ سوگواره‌ی «نگین شکسته» در قالب تعزیه پیرامون حضرت زهرا (س) و اتفاقات تاریخی مهم پس از رحلت پیامبر از ۱۶ آذر تا ۹ دی‌ماه ۱۴۰۱ در سه سانس، ساعت‌های ۱۷، ۱۹ و ۲۱ این برنامه در میدان هفده شهریور، برج آسمان ۱ اجرا می‌شود.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =