پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ |۱۱ رجب ۱۴۴۴ | Feb 2, 2023
شهدا

حوزه / مسئول هیئت رزمندگان اسلام مدافع حرم از برگزاری یادواره پنجم شهدای مدافع حرم و امنیت روز پنجشنبه ۶ بهمن در حرم امام خمینی(ره) خبر داد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، نشست خبری پنجمین یادواره شهدای مدافع حرم و مدافع امنیت به همت هیئت رزمندگان اسلام مدافع حرم با حضور حمیدرضا رضوی، رئیس هیئت رزمندگان اسلام مدافع حرم و سردار قاسم ملکی دبیر هیئت رزمندگان مدافع حرم، امروز چهارم بهمن در مجموعه رسانه‌ای عصر تهران برگزار شد.

در ابتدای این جلسه حمیدرضا رضوی در سخنانی اظهار کرد: مقام معظم رهبری بیان کرده‌اند امروز فضیلت مهم زنده نگاه داشتن یاد شهداست. هیئت رزمندگان هر ساله با برگزاری این یادواره تلاش می‌کند در جهت فرمایشات حضرت آقا قدم بردارد. در چند ماهه اخیر اتفاقاتی رخ داد که برخی از آنها برای جامعه آسیب‌های فراوانی در پی داشت، بر همین مبنا امسال شاهد برگزاری اولین کنگره یادبود شهدای مدافع امنیت خواهیم بود. نکته دیگر این است که خانواده شهدا از ما توقع دارند یاد و آرمان‌های شهدا گرامی داشته شود برای همین این یادواره که شاهد پنجمین دوره برگزاری آن خواهیم بود قدمی در راه رسیدن به این خواسته است. در این مراسم خانواده شهدای مدافع حرم و مدافع امنیت حضور خواهند داشت.

رئیس هیئت رزمندگان اسلام مدافع حرم ادامه داد: پنجشنبه 6 بهمن در آستانه دهه فجر شاهد برگزاری این رویداد در حرم مطهر حضرت امام(ره) خواهیم بود. مراسم بعد از اذان مغرب آغاز و تا ساعت ۲۳ ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: مجموعه‌های مختلفی ما را در برگزاری این رویداد یاری می‌رساند آستان مطهر حضرت امام(ره)، سازمان بهشت زهرا، مجموعه دختران انقلاب، نیروهای مسلح و شهرداری تهران از جمله مراکزهای هستند که با ما در برگزاری این یادواره همکاری دارند. همچنین باید از صدا و سیما و شبکه افق تشکر ویژه داشته باشم.

رضوی اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب بارها تاکید کردند شهدا را دست‌نیافتنی ترسیم نکنید چون جوانان باید بدانند قادرند مسیر شهدا را ادامه دهند. این یادواره در همین راستا قدم برمی‌دارد. ما می‌خواهیم بگوییم راه شهدا همیشه باز است و جوانان این مرز و بوم می‌توانند آن را ادامه دهند. دلیل دیگری که این یادواره برگزار می‌شود ارتباط با خانواده شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم است. ما با برگزاری این یادواره با خانواده شهیدان فاطمی ارتباط برقرار کرده و تلاش می‌کنیم قدمی در جهت رفع مشکل آنها برداریم.

در ادامه جلسه قاسم ملکی بیان کرد: مراسم یادواره شهدای حرم و امنیت اقدامی در جهت ترویج فرهنگ والای شهادت است. مقام معظم رهبری فرمودند «شهیدان امامزادگان عشق هستند» برای همین وظیفه همه ماست با ابزارهای که در اختیار داریم در جهت ترویج فرهنگ شهدا قدم برداریم. بهترین مسیر در کارهای این چنینی برگزاری اقدامات فرهنگی و هنری است چون این راهکار جریان سازی همه‌جانبه در جامعه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: وقتی فرهنگ شهادت و ایثار در جامعه حضور داشته باشد جوانان آن سرزمین به هیچ دشمن خارجی اجازه دست‌اندازی به انقلاب را نخواهد داد. بهترین وسیله برای جذب مردم نیز توسل به شهدا است.

ملکی با بیان این که شهدا الگوهای جاویدان هستند که تا ابد نامشان در تاریخ این سرزمین باقی خواهد ماند، اظهار کرد: شهدا تنها یک قشر سنی خاص را مخاطب قرار نخواهند داد چون شهیدان ما در همه اقشار سنی هستند پس باید از این ثروت به شکل درستی بهره ببریم.

وی یادآور شد: هر حرکت فرهنگی برای موفقیت نیازمند حمایت‌های اهالی رسانه است بر همین مبنا از همه اهالی رسانه درخواست داریم تا با حمایت خود از برنامه‌ای که مزین به نام شهداست ما را در ترویج فرهنگ شهادت و خدمت به خانواده شهدا یاری رسانند.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =