پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ |۱۱ رجب ۱۴۴۴ | Feb 2, 2023
مقدم فر

حوزه/ مقدم‌فر با اشاره به اینکه بهترین معرفی از حاج قاسم تطبیق او با آموزه‌های دینی است، گفت: رفتار حاج قاسم نشات گرفته از آموزه های قرآنی بود. او در مکتب قرآن و حضرت آقا مسیر را آموخت و حرکت کرد.

به گزارش خبرگزاری حوزه از تهران، حمیدرضا مقدم‌فر، رئیس ستاد مردمی سومین سالگرد بزرگداشت شهید حاج قاسم سلیمانی، در سی ‌و پنجمین نشست سراسری رؤسای ادارات امور قرآنی سراسر کشور اظهار داشت: در سومین سالگرد شهادت حاج قاسم با سازمان دارالقرآن الکریم برنامه‌های متنوعی اجرایی کردیم‌ که‌ امیدواریم در چهارمین سالگرد شهادت حاج قاسم این برنامه‌ها پررونق‌تر باشد.

وی با بیان اینکه حاج قاسم فرصتی برای نظام اسلامی است و خداوند اسراری در شهادت ایشان قرار داده است، افزود: این سرمایه را نباید مورد بی‌توجهی قرار داد بلکه باید زندگی وحیات حاج قاسم که به تعبیر حضرت اقا مکتب است، تبیین شود. بهترین معرفی از حاج قاسم تطبیق او با آموزه‌های قرآنی است. چرا که رفتار حاج قاسم نشات گرفته از آموزه قرآنی بود.

مقدم‌فر با اشاره به اینکه در محافل حفظ و قرائت قرآن باید به معرفی حاج قاسم پرداخت، تصریح کرد:۷۳۰ عنوان کتاب درباره حاج قاسم منتشر شده که چندین جلد آن به شخصیت قرآنی حاج قاسم می‌پردازد که باید این موارد افزایش یابد.

وی با بیان اینکه حضرت آقا فرمودند که حاج قاسم را ماورائی نکنید و او را قابل دسترسی کنید تا حاج قاسم شدن برای این نسل غیرقابل باور نباشد، تصریح کرد: فرمایشات رهبری درباره حاج قاسم یک کتاب شد. حضرت آقا نگذاشتند حاج قاسم فراموش شود و تاکید داشتند مانایی حاج قاسم باید با هنر و ابزار رسانه به گونه ای مطرح شود که همیشه زنده باشد. یکی از اقداماتی می‌تواند در این زمینه اثرگذار باشد، امور قرآنی است.

مشاور فرمانده سپاه پاسداران در پایان تحلیلی هم در مورد حوادث اخیر کشور و اقدام اتحادیه اروپا در تروریست خواندن و تحریم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ارائه و به سوالات حاضران پاسخ داد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =