پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ |۱۱ رجب ۱۴۴۴ | Feb 2, 2023
آزمون قرانی

حوزه/ اولین آزمون ورودی سطح چهار رشته تفسیر تنزیلی در حوزه علمیه، ششم بهمن ماه از سوی مؤسسه قرآنی تمهید برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، حجت‌الاسلام مهدی قربانی، معاون آموزش مؤسسه قرآنی تمهید در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: مؤسسه تمهید روز پنجشنبه ششم بهمن ماه اولین آزمون ورودی مقطع سطح چهار را با حضور ۲۵ نفر از طلاب متقاضی برگزار خواهد کرد.

وی افزود: این آزمون در رشته تحصیلی تفسیر تنزیلی است و از بین ۲۵ نفر، شش نفر پذیرش خواهند شد و به مدت ۵ سال شامل دو سال و نیم آموزش و دو سال و نیم ارائه پایان‌نامه مشغول تحصیل در این سطح خواهند بود.

حجت الاسلام قربانی با بیان اینکه این رشته برای اولین بار در حوزه‌های علمیه در حال ارائه است، گفت: این ورودی‌ها اولین ورودی‌های این رشته در حوزه خواهند بود و آزمون مربوطه هم در مؤسسه قرآنی تمهید در روز یاد شده برگزار خواهد شد و کسانی می‌توانند وارد این آزمون شوند که مدرک سطح سه حوزه را داشته باشند.

وی افزود: البته کسانی که سطح سه رشته تفسیر را ندارند هم با گذراندن پیش‌نیاز می‌توانند در آزمون شرکت کرده و سطح چهار رشته تفسیر تنزیلی را بگذرانند. از پذیرفته‌شدگان در هفته آینده مصاحبه گرفته می‌شود و کسانی که به مرحله نهایی راه یابند از ۱۲ بهمن‌ماه و ابتدای دهه فجر کلاس‌های خود را آغاز خواهند کرد.

وی اضافه کرد: پذیرفته‌شدگان در پایان این دوره تحصیلی که ۳۶ واحد آموزشی را می‌گذرانند و پایان‌نامه ارائه خواهند کرد، علاوه بر دریافت مدرک، افرادی که توانایی لازم برای تدریس داشته باشند در بخش آموزش جذب خواهند شد. همچنین فارغ‌التحصیلان در فعالیت‌ها و برنامه‌های آموزشی و پژوهشی مؤسسه تمهید حضور خواهند داشت. این افراد مدرک سطح چهار حوزه یا همان دکتری را دریافت خواهند کرد.

حجت‌الاسلام قربانی اظهار کرد: مؤسسه تمهید یکی از مراکز تخصصی در حوزه علمیه است و فعلاً فقط رشته تفسیر را دارد ولی در آینده ممکن است رشته‌های خود را توسعه داده و وارد گرایشات تفسیری دیگر علاوه بر تفسیر تنزیلی شود.

یادآور می‌شود، مؤسسه قرآنی تمهید از سوی مرحوم آیت‌الله معرفت پایه‌گذاری شد و هم‌اکنون تحت اشراف و مدیریت حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالکریم بهجت‌پور، به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

انتهای پیام ۳۱۳/۱۷

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =