دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ |۸ محرم ۱۴۴۶ | Jul 15, 2024
مروی

حوزه/ تولیت آستان قدس رضوی استقلال و رهایی از وابستگی را از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران دانست.

به گزارش خبرگزاری حوزه از مشهد، حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی با حضور در مراسم جشن میلاد امام جواد(ع) در مسجد حضرت جواد الائمه(ع) منطقه تلگرد مشهد طی سخنانی ضمن تبریک این میلاد فرخنده، ابراز کرد: القاب ائمه اطهار(ع) اتفاقی نیست، نام‌ها و القاب حضرات معصومین(ع) انتخاب خداوند است و امام جواد(ع) مظهر جود، کرم، سخاوت و بهترین الگوی بخشش هستند، بطوریکه هیچکس از درب خانه آن امام همام نا امید باز نمی‌گشت.

وی افزود: امام جواد(ع) در سن ۲۵ سالگی به شهادت رسیدند اما در همین مدت کوتاه عمر آنقدر وجودشان با برکت و با عظمت است که امام رضا(ع) در خصوص ایشان می‌فرمایند: «در اسلام با برکت تر از این مولود زاده نشده است».

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به جهاد امام نهم در دفاع از حریم اسلام و شیعه، خاطرنشان کرد: در دوران امام جواد(ع) عرصه سیاسی و اجتماعی جامعه گرفتار چالش‏های عمیق عقیدتی و انحرافات مختلف بود؛ که اگر دفاع قاطعانه آن امام همام از حقانیت اسلام و شیعه در برابر انحرافات و مکرهای خلفای باطل نبود؛ معلوم نبود چه بر سر اسلام می‌آمد.

حجت الاسلام والمسلمین مروی در ادامه به آغاز ایام الله دهه فجر اشاره و با تبریک این دهه و گرامیداشت یاد و خاطره معمار کبیر انقلاب امام راحل عظیم‌الشان و همه شهدا انقلاب اسلامی؛ ابراز کرد: در ۱۲ بهمن ۱۳۵۷ حضرت امام خمینی(ره) پس از ۱۵ سال تبعید و دوری از وطن، به برکت مجاهدت‌ها، مبارزات، ایثارگری‌ها و بصیرت ملت ایران دوباره به خاک وطن پا گذاشت و با سرنگونی رژیم منحوس طاغوت بساط ظلم و ستم در این کشور بر چیده شد.

وی با بیان اینکه خون‌های پاک فراوانی نثار این انقلاب شکوهمند شده است، اظهار کرد: امروز با گذشت حدود چهل‌و چهار سال از پیروزی انقلاب اسلامی، علی‌رغم همه سختی‌ها، دشواری‌ها، هشت سال جنگ تحمیلی، تحریم‌های ظالمانه اقتصادی و غیره، این انقلاب نه تنها از هیچ یک از اصول و مبانی خود عدول نکرده، بلکه همچنان بر ارزش‌های اسلامی و انسانی خود ایستاده و کاروان ترقی، تکامل، استقلال و عزت کشور را پیش برده است.

تولیت آستان قدس رضوی افزود: انقلاب اسلامی نعمت بزرگی است که ملت ما را از زیر یوغ چپاولگران، ستمگران و افراد وابسته آزاد کرد و عزت، آزادی و استقلال را برای ایران به ارمغان آورد؛ امروز مردم بر سرنوشت کشور حاکم و مسئولان کشور از جنس مردم و دلسوز مردم و افرادی متعهد به اسلام و احکام قرآن هستند.

وی استقلال و رهایی ایران از وابستگی را از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی خواند و عنوان کرد: نگاه به شرایط و وضعیت کشور قبل از انقلاب می‌تواند دستآوردهای ارزشمند آن را بهتر آشکار سازد؛ در دوران پیش از انقلاب، کشور علاوه بر استبداد گرفتار وابستگی نیز بود، اشخاصی بر کشور حاکم بودند که نه به کشور، نه مردم و نه اخلاق متعهد بودند و تنها تعهدشان به استکبار برای جلب حمایت قدرت‌های خارجی برای حفظ تاج و تخت‌شان بود.

حجت الاسلام والمسلمین مروی با بیان اینکه پیش از انقلاب در تمام مسائل کشور، اعم از داخلی و خارجی، سیاست‌های استکبار جاری بود، تصریح کرد: پیش از انقلاب وابستگی به استکبار به درجه‌ای رسیده بود که کشور کاملا در اختیار دشمنان دین بود و آنها تصمیم گیر سرنوشت مردم بودند و در سفارتخانه‌های آمریکا و انگلیس شاه، نخست وزیر و نمایندگان مجلس تعیین می‌شدند.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه هیچ ذلت و خفتی برای یک ملت از این بالاتر نیست که بیگانگان بر آنها حاکم باشند و سرنوشتشان به دست دشمنانشان تعیین شود؛ گفت: امروز ملت ایران به برکت اسلام و انقلاب، عزت و استقلال پیدا کرده و این یکی از بزرگترین سرمایه‌های کشور ما است که باید آن را قدر بدانیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha