دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ |۲۸ جمادی‌الاول ۱۴۴۵ | Dec 11, 2023
نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان

حوزه / نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: امام خمینی(ره) از صدا و سیما به‌عنوان یک دانشگاه تعبیر کردند و طبیعتا این دانشگاه باید جامع، مرجع و ملجأ برای داخل و خارج از کشور باشد و برای دستیابی به چنین جایگاهی نیازمند ملزوماتی از جمله اعتماد عمومی است اما در اتفاقات اخیر سیستان و بلوچستان متاسفانه صدا و سیمای استان از چنین سرمایه‌ای برخوردار نبوده است.

به گزارش خبرگزاری حوزه، به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مصطفی محامی نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان امروز در دیدار با جبلی رئیس سازمان صداوسیما بر لزوم سرمایه‌گذاری سخت افزاری و نرم افزاری و پشتیبانی مادی و معنوی بیشتر از صداوسیمای سیستان و بلوچستان تأکید کرد و اظهار داشت: امام خمینی(ره) از صدا و سیما به‌عنوان یک دانشگاه تعبیر کردند و طبیعتا این دانشگاه باید جامع، مرجع و ملجأ برای داخل و خارج از کشور باشد و برای دستیابی به چنین جایگاهی نیازمند ملزوماتی از جمله اعتماد عمومی است.

امام جمعه زاهدان افزود: در اتفاقات اخیر سیستان و بلوچستان متاسفانه صدا و سیمای استان از چنین سرمایه‌ای برخوردار نبوده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محامی بیان کرد: در دوره‌ قبل صدا و سیما گزارشات و آمار خوبی ارائه می‌شد که با آنچه ما مشاهده می‌کردیم چندان تناسب نداشت و مشخص نبود این آمار و گزارش‌ها بر اساس چه شاخصه‌هایی به دست آمده است.

وی ادامه داد: در خصوص واقعه ۸ مهر آنچه مردم از صدا و سیمای استان شنیدند مباحثی از جمله آشوب‌گری و تجزیه طلبی بود که آقایان تماس می‌گرفتند چرا وقتی مردم کشته شده‌اند نمک روی زخم ما ریخته و مردم ما را تجزیه طلب عنوان می‌کنید، در حالی که آن‌ها نمازگزار بودند و نکته جالب این است که در سفر هیئت اعزامی از سوی مقام معظم رهبری به نقاط مختلف استان مردم گلایه‌مند بودند که ما ایرانی هستیم و به این افتخار می‌کنیم و چرا به ما تجزیه طلب گفته می‌شود و حتی در موارد دیگر خانواده یک شهید اینگونه عنوان می‌کردند که طبق اعلام صدا و سیما فضای شهر آرام گزارش شد و فرزند ما برای مطالعه عازم کتابخانه‌ شده بود که مورد اصابت گلوله قرار گرفت و چنین اتفاقاتی به اعتماد عمومی نسبت به صدا و سیما خدشه وارد کرده و لذا باید تلاش مضاعفی صورت گیرد تا اعتماد عمومی از دست رفته به دست بیاید و گسترش پیدا کند.

وی بر لزوم فراگیری و پوشش اقشار مختلف مردم توسط صدا و سیما تأکید کرد و گفت: بخشی از کار پوشش سخت افزاری و امکانات است اما بخش مهم دیگر پوشش نرم افزاری صدا و سیما می‌باشد که برنامه‌های تولیدی باید اقوام و مذاهب مختلف را تحت پوشش قرار دهد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محامی با اشاره به دیدار اخیر مردم استان با مقام معظم رهبری و دغدغه ایشان در خصوص اجرای مصوبات سفرشان به استان؛ اظهار کرد: نکته مهم مقام معظم رهبری در آن دوران این بود که مسائل را به گونه‌ای برای مردم تبیین کنید تا حرف و سخن شما را به خوبی متوجه و نسبت به مسائل به خوبی آگاه شوند.

وی اضافه کرد: اگر صدا و سیما می‌خواهد مرجعیت خود را داشته باشد باید پاسخگوی نیازهای اقشار مختلف مردم باشد، به عنوان مثال در حوزه خبر با ارائه اخبار به طور سریع و دقیق می‌تواند مرجع قرار گیرد و یا در سایر حوزه‌ها از جمله اطلاعات عمومی، نیازهای کسب‌وکار، مهارت‌ها و سایر مسائل مذهبی، اعتقادی و فکری، صدا و سیما باید در تمامی این عرصه‌ها پاسخگوی نیاز مردم باشد تا بتواند مرجع قرار گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان با اشاره به جمعیت اهل سنت در سیستان و بلوچستان بیان کرد: بنده در دوره‌های قبل از اقدامات صورت گرفته در حوزه مبانی فکری شیعه و اهل سنت سوال کردم، هر چند که در فضای کلی کشور نیز با وجود همه برنامه‌های خوبی که وجود دارد باز هم در جهاتی دارای ضعف هستیم.

وی گفت: برخی افراد از میان اهل سنت به دنبال آن هستند تا بخشی از معارف مورد نیاز خود را از صدا و سیما دریافت کنند و اگر صدا و سیما این بستر را فراهم نکند شبکه‌های دیگری این کار را خواهند کرد و چنین چیزی به نفع ما نیست.

نماینده مقام معظم رهبری در سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: در گذشته لیستی از علمای اهل سنت را جهت همکاری در اختیار صدا و سیمای استان قرار دادیم و شاخه‌های فعالیت هر یک از آن‌ها را بیان کردیم تا پاسخگوی نیازهای مردم در عرصه‌های مختلف باشند که متاسفانه توسط صدا و سیمای استان به کارگیری نشدند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محامی اذعان کرد: حرکت‌های خوبی در صدا و سیمای استان شروع شده اما هنوز راهِ نرفته و کارِ نکرده بسیار است و همه باید کمک کنیم تا این راه نرفته طی شود.

وی گفت: صدا و سیما باید سخنگو و بیانگر مطالبات مردم و از طرفی سخنگوی نظام باشد و در راستای سیاست‌های نظام حرکت کند، که متاسفانه در سیستان و بلوچستان در این جهت با خلأهای مواجه بودیم و در واقعه ۸مهرماه جهت گیری صدا و سیمای استان با سیاست‌های مقام معظم رهبری متفاوت بود، هر چند که در شرایط کنونی وضعیت تغییر کرده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محامی با اشاره به دیدار مردم استان با مقام معظم رهبری عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب تعابیری را به عنوان شناسنامه استان بیان نموده و از حیثیت استان و چهره بدی که از سیستان و بلوچستان مخابره می‌شد دفاع کردند و فرمودند دشمن چنین چیزی را نمی‌خواهد و حالا صدا و سیما باید در این راستا به تلاش پرداخته و با هنرمندی حقیقت‌های استان را بیان کند.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان بیان کرد: شرافت، نجابت، صبوری، دلدادگی به انقلاب و همراهی مردم سیستان و بلوچستان با نظام اسلامی باعث شده تا با وجود محرومیت‌ها و تحرکات دشمن در آن سوی مرز وضعیت استان همچنان آرام بماند و یکی از مصادیق کار حادثه شمسر سراوان بود که مردم راه خود را جدا و با اغتشاشگران همراهی نکردند.

همچنین در ابتدای این دیدار پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیما با ابراز خرسندی از انتخاب حجت الاسلام والمسلمین محامی به عنوان نماینده مقام معظم رهبری در سیستان و بلوچستان، عنوان کرد: شما در جایگاه نماینده ولی‌فقیه با درایت، آگاهی، تسلط، بصیرت و اشراف کامل به راهبردها، منافع و سیاست‌های کلان از جمله وحدت امت اسلامی آشنایی دارید و در این عرصه مشغول فعالیت هستید.

وی با بیان اینکه نقش رسانه ملی در پیشبرد گفتمان وحدت و پیشرفت منطقه تاثیرگذار است، گفت: در دوره مدیریت جدید سعی بر این است تا همین رویکرد را دنبال و در این حوزه گام‌های بلندی برداشته شود.

رئیس سازمان صداوسیما افزود: سیستان و بلوچستان برخوردار از ظرفیت‌های بی شمار و مردم خوبی است و ما در رسانه ملی تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا نقش مؤثرتری متناسب با اهداف نظام در استان ایفا کنیم.

انتهای پیام. /

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =