دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ |۱۹ ذیقعدهٔ ۱۴۴۵ | May 27, 2024
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی

حوزه/ مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: جشنواره خیرین مدرسه ساز خراسان جنوبی عصر روز نهم اردیبهشت برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری حوزه، موسوی نژاد مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی در شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: جشنواره خیرین مدرسه ساز خراسان جنوبی عصر روز یکشنبه نهم اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.

وی افزود: در این جشنواره یکی از خیرین به نام مدرسه ساز، آقای گنجی که برای خراسان جنوبی در این زمینه افتخار آفرین بودند از کشور آلمان حضور خواهند داشت.

موسوی نژاد بیان کرد: در این جشنواره از ۳۱ نفر از خیرین مدرسه ساز که در سال گذشته پروژه‌هایشان به اتمام رسیده است تجلیل و قدردانی خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی بیان کرد: میزان موالید در بازه نیمه دوم سال ۹۵ و نیمه اول سال ۹۶ تعداد ۱۷ هزار و ۸۹۸ نفر بوده است که در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ شاهد ثبت نام ۱۹ هزار و ۲۸۲ دانش آموز پایه اول بودیم.

وی اظهار کرد: میزان موالید در نیمه دوم سال ۹۶ و نیمه اول سال ۹۷ تعداد ۱۶ هزار و ۸۱۰ نفر بوده است که در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ انتظار ثبت نام ۱۸ هزار و ۸۵ نفر پایه اول را داریم.

موسوی نژاد ادامه داد: ۲.۹ درصد از دانش آموزان خراسان جنوبی در ۸.۴ درصد از مجموع کلاس‌های چند پایه با جمعیت کمتر از ۱۵ نفر مدارس ابتدایی دولتی تحصیل می‌کنند که نشان از پراکندگی بالای در استان دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی اظهار کرد: ورودی نیروی انسانی به آموزش و پرورش سال تحصیلی ۱۴۰۴- ۱۴۰۳ در بخش آموزشی هزار و ۴۳ نفر خواهد بود که ۱۶۸ نفر از افراد متعهد به خدمت (فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان) و ۸۷۵ نفر نیز از محل ماده ۲۸ است.

وی ادامه داد: در مهر ۱۴۰۳ خروجی از آموزش و پرورش استان سه هزار و ۲۳۲ نفر است در حالی که ورودی ما در همه بخش‌ها (آموزشی، تربیتی، مشاور و …) تنها هزار و ۴۸۰ نفر خواهد بود.

موسوی نژاد اظهارکرد: نقل و انتقال نیروی انسانی به گونه‌ای باشد که در منطقه‌ای مازاد و در نقطه‌ای کسری نیرو نداشته باشیم.

وی یادآور شد: از تاریخ ۲۸ اسفند تا ۱۲ فروردین تعداد ۴۲ هزار و ۷۲۳ نفر در قالب هشت هزار و ۴۹۳ خانواده اسکان داشتند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: بیشترین آمار پذیرش مربوط به شهرستان طبس و بعد فردوس بوده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha