دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ |۱۲ ذیقعدهٔ ۱۴۴۵ | May 20, 2024
تصاویر /  دیدار نایب رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان با آیت الله اعرافی

حوزه/نایب رئیس مجلس اعلای شیعیان لبنان گفت: سالهاست جهان غرب و جبهه استکبار، زنجیر و یوغ استبداد را دور کشورهای عربی و اسلامی بسته است که جمهوری اسلامی ایران این زنجیر را پاره و هیمنه استکبار را خُرد کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، حجت‌الاسلام والمسلمین شیخ علی خطیب، نایب رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان شامگاه یکشنبه ۲۶فروردین در دیدار آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه با بیان اینکه ایران حق داشت به رژیم اسرائیل غاصب پاسخ بدهد، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران به جهانیان ثابت کرد که گفتار و رفتارش یکی است و صادق است.

بیشتر بخوانید:

حوزه علمیه قم با نگاه تمدن‌ساز جهانی پاسخگوی نیازهای جامعه بشری است

وی با بیان اینکه ایران دیروز با ایران امروز بسیار متفاوت است، افزود: وقتی آن وعده صادقی که از سوی مقامات ارشد جمهوری اسلامی ایران بیان شده بود با قدرت و قوت هر چه تمام تر بر سر رژیم صهیونیستی فرود آمد، بدون اینکه از سایر متحدان و شرکای خبیث رژیم کودک کش صیهونیستی خطایی صورت گیرد، نشان از یک نظام اسلامی قدرتمند و مقتدر نه تنها در منطقه خاورمیانه بلکه در جهان است.

ببینید:

تصاویر دیدار نایب رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان با آیت الله اعرافی

نایب رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان ادامه داد: پاسخ ایران به تجاوز رژیم صهیونیستی به کنسولگری‌اش در دمشق، حق طبیعی این کشور بود. این پاسخ ثابت کرد که ایران کشوری قدرتمند است و باج نمی‌دهد و از حقوق خود کوتاه نمی‌آید و با سربلندی و قدرت از عزت مردم و حاکمیت ملی خود هر چند منجر به فداکاری بسیار گردد دفاع می‌کند.

وی ضمن محکوم کردن حمایت آشکار کشورهای مستکبر از رژیم صهیونیستی تصریح کرد: رفتار آنها منجر به تشویق این رژیم به قتل عام، کشتار و آواره کردن فلسطینی‌ها می‌شود که در نتیجه در جنایت رژیم اسرائیل شریک هستند.

شیخ خطیب با ابراز اینکه رژیم صهیونیستی جسمی نامأنوس در این منطقه بوده و آینده‌ای در اینجا ندارد، افزود: امیدوارم درس عبرتی گرفته باشند.

در پایان این دیدار، تفاهم نامه میان مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان و مرکز مدیریت حوزه های علمیه به امضای طرفین رسید.

۳۱۳/۱۷

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha