سه‌شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ |۱۶ محرم ۱۴۴۶ | Jul 23, 2024
آزادی زندانیان

حوزه/ حجت‌الاسلام اکبری بیان کرد: در ایام دهه کرامت با استفاده از ارفاقات قانونی ۱۰۳ زندانی به آغوش خانواده خویش برگشته و از زندان های استان آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری حوزه از سمنان، حجت الاسلام محمد صادق اکبری، رئیس کل دادگستری استان سمنان، با اشاره به سند تحول و تعالی و سیاست‌های رئیس قوه قضائیه مبنی بر کاهش جمعیت کیفری، گفت: در راستای این مأموریت ها، به مسئولان قضایی استان تاکید شده است موضوع کاهش جمعیت کیفری و اِعمال تمام شاخصه‌های مربوط به این مهم اعم از نحوه صدور قرارها، ارفاقات قانونی و … برای زندانیان حائز شرایط مورد توجه و بهره برداری قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه هدف اصلی مقامات قضایی از حضور در زندان ها به منظور نظارت بر ندامتگاه ها و پیگیری وضعیت زندانیان است، افزود: این بازدیدها نمایشی نیست و همکاران با حوصله، سعه صدر و همچنین با تکریم مددجویان، تمام درخواست‌های زندانیان را بررسی کرده و هرگونه ارفاق قانونی که قابلیت اجرایی برای زندانیان دارد را لحاظ می کنند تا خروجی مثبتی در پایان این بازدیدها به دست بیاید.

حجت‌الاسلام اکبری عنوان کرد: در نتیجه اعطای ارفاقات قانونی به مددجویان دارای شرایط سراسر استان، تعداد ۱۰۳ نفر در دهه کرامت و میلاد ولی نعمتمان حضرت علی بن موسی الرضا(ع) از زندان های استان آزاد شدند.

وی افزود: نگهداری زندانیان تحت سامانه‌های هوشمند «پابند الکترونیک»، آزادی مشروط، تعلیق مجازات، اعطای مرخصی منجر به آزادی و معرفی به کمیسیون عفو و تخفیف مجازات، از جمله مهمترین تسهیلات ارفاقی پیش بینی شده برای آزادی و کمک به بازگشت شرافتمندانه زندانیان به جامعه است.

رئیس کل دادگستری استان سمنان در پایان گفت: با برنامه ریزی های انجام شده بازدید از زندان‌های استان در دستور کار مسئولان قضایی قرار دارد و در این سرکشی ها موارد شناسایی شده بررسی و در جهت حل و فصل مشکلات مددجویان تدابیر لازم اتخاذ خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha