سه‌شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ |۱۶ محرم ۱۴۴۶ | Jul 23, 2024
هادوی تهرانی

حوزه/با کمال تأسف و تأثر اطلاع حاصل شد که وزارت عدلیه حکومت طالبان، در کشور عزیز افغانستان، در اقدامی شتابزده حکم به تعطیلی شبکه تلویزیونی تمدن و مدرسه علوم دینی و دانشگاه خاتم النبیین (ص) را صادر کرده است.

به گزارش خبرگزاری حوزه، متن بیانیه استاد هادوی تهرانی در پی تعطیلی شبکه تلویزیونی تمدن و مدرسه علوم دینی و دانشگاه اهل بیت علیهم السلام افغانستان به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

با کمال تأسف و تأثر اطلاع حاصل شد که وزارت عدلیه حکومت طالبان، در کشور عزیز افغانستان، در اقدامی شتابزده حکم به تعطیلی شبکه تلویزیونی تمدن و مدرسه علوم دینی و دانشگاه خاتم النبیین ص را صادر کرده است. 

باید توجه داشت که شبکه تلویزیونی تمدن از افتخارات ملی افغانستان محسوب می شود که سال ها بدون وابستگی به یک جریان خاص سیاسی به ترویج فرهنگ اصیل اسلامی و تقویت برادری اسلامی مفتخر بوده است و این شبکه به همراه مدرسه علوم دینی خاتم النبیین ص و دانشگاه خاتم النبیین ص از خدمات ماندگار شخصیت بزرگ افغانستان مرحوم آیت الله محسنی اعلی الله مقامه الشریف است. آیت الله محسنی رحمه الله که نزدیک بیست سال پیش از فعالیت های حزبی کناره گیری کرده بود، در تلاش برای ارتقا فرهنگی کشور عزیز افغانستان این مراکز را که زمین و تمام ما یملک آن به نام ایشان است، تأسیس کرد و با استقبال تمام مسلمانان غیور افغانستان مواجه شد.

بی شک عالمان برجسته و فرهیختگان حوزوی و دانشگاهی افغانستان به وظیفه الهی خود در دفاع از این میراث ملی، فارغ از گرایش های سیاسی، عمل خواهند کرد.

امید است حکومت طالبان با درایت و عدالت در این موضوع بازنگری کرده و امکانات بیشتری را برای تقویت این مراکز ارزشمند فراهم کند.

مهدی هادوی تهرانی 

قم 

1403-3-19

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha