چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ |۱۷ محرم ۱۴۴۶ | Jul 24, 2024
رادان

حوزه/ فرمانده کل انتظامی کشور گفت: با تشکیل این قرارگاه و راه اندازی گشت ویژه پلیس آگاهی و ورود پابندهای الکترونیکی که در سه استان هدف بکارگیری شده اند شاهد کاهش سرقت و افزایش ۳۰ درصدی کشفیات حوزه سرقت بوده ایم.

به گزارش خبرگزاری حوزه از تهران، سردار احمدرضا رادان، در بیست و هفتمین همایش سراسری فرماندهان، معاونان و روسای فراجا که با حضور وزیر کشور در ستاد فرماندهی کل انتظامی اظهار داشت: در ابتدا به برادر رزمنده، مجاهد و دوست عزیزمان احمد وحیدی؛ وزیر کشور و جانشین مقام معظم رهبری در امور فراجا خیر مقدم می گویم و خدا را شاکرم که توفیق رفیق شد تا در خدمت شما در این همایش باشیم.

وی در معرفی افراد حاضر در این همایش اظهار داشت: جمع حاضر، مدیران و مسئولانی هستند که از دورافتاده ترین نقاط مرزی تا مرکز شهرهای کشور مدیریت امور مرزبانی، انتظامی، آگاهی، کلانتری ها و حوزه های صیانتی از جمله عقیدتی سیاسی و حفاظت و اطلاعات هستند و برای پیشبرد اهداف سازمانی برای سال جاری در این محل گرد هم آمدند.

فرمانده کل انتظامی کشور در ادامه افزود: برای مجموعه فراجا ۴۶ برنامه تعریف شده در مناسبت های مختلف سالیانه تعریف شده این در حالی است که در این میان برنامه های پیش بینی های نشده ای نیز برای ما به وجود می آید که می طلبد به صورت شبانه روزی در آماده باش باشیم و ماموریت های محوله به نحو احسن انجام دهیم.

سردار رادان در ادامه افزود: نمونه هایی از ۴۶ برنامه تعریف شده برای مجموعه فراجا ماموریت ۲۲ بهمن، اربعین و انتخابات است که هر کدام اینها نیازمند یک سازمان عظیم برای انجام مطلوب ماموریت های محوله می باشد.

وی افزود: برابر مصوبه فیفا در هر نوع مسابقه ورزشی اگر پلیس حضور نداشته باشد اجازه برگزاری مسابقه داده نمی شود و در کشور ما مسابقات مختلفی از جمله لیگ برتر و ... که بالغ بر هزار مسابقه در طول سال می شود پلیس بنا به ضرورت در کنار شادی و غم مردم حضور دارد.

سردار رادان به موضوع شدآمدی در سال ۱۴۰۲ اشاره کرد و افزود: تنها در سال ۱۴۰۲ بالغ بر ۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تردد در جاده های کشور به ثبت رسیده است که این میزان تردد و مدیریت آن وظیفه سنگینی است که تنها بر دوش ما به نام پلیس راهور می باشد.

این مقام عالی انتظامی ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون بالغ بر ۲ میلیارد تردد در جاده های کشور به ثبت رسیده که نسبت به سال گذشته افزایش ۵ درصدی آن را شاهدیم با این روند افزایشی احتمالا در پایان سال بالای ۱۰ میلیارد را خواهیم داشت که با قوانین موجود همخوانی ندارد.

وی به افزایش ۴ درصدی ترددها در نوروز ۱۴۰۳ اشاره کرد و گفت: با وجود این افزایش تردد شاهد کاهش ۱۰.۵ درصدی تلفات جاده ای بوده ایم که امیدواریم خواسته رئیس جمهور شهیدمان کاهش ۵۰ درصدی تلفات جاده ای بود محقق شود و به گونه ای عمل کنیم که این خواسته شهید تحقق پیدا کند.

عالی ترین مقام انتظامی کشور در ادامه سخنان خود به تشکیل قرارگاه مقابله با سرقت اشاره کرد و افزود: با تشکیل این قرارگاه و راه اندازی گشت ویژه پلیس آگاهی و ورود پابندهای الکترونیکی که در سه استان هدف بکارگیری شده اند شاهد کاهش سرقت و افزایش ۳۰ درصدی کشفیات حوزه سرقت بوده ایم.

سردار رادان اشاره ای نیز به مناسبت های مهم پیش رو کرد و افزود: انتخابات ریاست جمهوری و برگزاری راهپیمایی اربعین ۲ ماموریت مهمی است که از یکسو جنبه های امنیتی و از سوی دیگر تسهیل شدآمدی تردد زائران مدنظر است که با اطمینان خاطر بنا به پیش بینی های انجام شده این دو ماموریت مهم را نیز به راحتی پشت سر خواهیم گذاشت.

وی در پایان با اشاره به اجرای طرح نور و حمایت های همه جانبه رئیس جمهور شهید از این طرح اظهار داشت: دشمن بدنبال این بود تا با گرفتن دو بال حیا و غیرت از مردم ما به اهداف خود برسد که خوشبختانه با اجرای این طرح تا حدی آنها را ناکام گذاشتیم جا دارد از اقدامات وزیر کشور در حمایت های اجرای این طرح تشکر کنم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha