شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ |۶ محرم ۱۴۴۶ | Jul 13, 2024
روشن

حوزه/ مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر از برگزاری پویش مردمی اطعام حسینی در استان بوشهر و طبخ و توزیع بیش از ۷۰۰ هزار پرس غذای گرم برای نیازمندان خبر داد. 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از بوشهر، عباس روشن، مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر امروز در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: طرح اطعام و احسان حسینی همزمان با آغاز ماه محرم به منظور ترویج فرهنگ عاشورایی و محرم در ابعاد گوناگون با برنامه‌های مختلف تدوین شده است.

وی اجرای طرح اطعام و احسان حسینی در ماه محرم و صفر را یکی از برنامه‌های کمیته امداد اعلام کرد و افزود: این طرح با هدف کمک و ارتقا وضعیت معیشت نیازمندان اجرا شده و تا پایان ماه صفر ادامه دارد.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر از همکاری گروه‌های جهادی، مراکز نیکوکاری، ائمه جمعه و جماعت، حسینیه‌ها، هیئت‌های مذهبی، موکب‌داران و خیران در اجرا طرح اطعام و احسان حسینی خبر داد.

روشن بیان کرد: راه ‌اندازی ۷۲ آشپزخانه حسینی به یاد ۷۲ تن از شهدای کربلا در فرایند طرح اطعام و احسان حسینی با محوریت مراکز نیکوکاری در استان انجام شده است.

وی در ادامه اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود در ایام ماه محرم و صفر بیش از ۷۰۰ هزار پرس غذای گرم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی طبخ و بین نیازمندان تحت حمایت کمیته امداد و دیگر نیازمندان استان توزیع شود.

وی با تسلیت فرا رسیدن ماه محرم، بهره جستن از فضیلت‌های این ماه و فرهنگ حسینی را مایه اقتدار دانست و بیان کرد: همچنین پیش‌بینی می‌شود در قالب طرح اطعام و احسان حسینی ۹ هزار بسته سبد کالا به ارزش هر بسته ۱ میلیون تومان از طریق خیرین و مراکز نیکوکاری تامین و در بین خانواده‌های نیازمند استان توزیع شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر از اجرای طرح اکرام ایتام و محسنین در ایام محرم و صفر خبر داد و تصریح کرد: قرار است ماه محرم و صفر ۳ هزار نفر حامی برای فرزندان یتیم و محسنین استان بوشهر جذب شود.

روشن، ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری را از جمله اهداف برجسته طرح اطعام و احسان حسینی دانست و خاطرنشان کرد: کمیته امداد می‌کوشد تا با متنعم ساختن سفره نیازمندان در مکان های عزای سیدالشهدا(ع)، بین فرهنگ عاشورا و عواطف خانوارهای محرومان پیوند ایجاد کند.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر به مشارکت خیران و نیکوکاران در این طرح اشاره کرد و گفت: خیرین و نیکوکاران محترم می توانند از طریق شماره گیری کد آنی پرداخت (ussd) به شماره #۱*۰۷۷*۸۸۷۷* و یا شماره کارت مجازی : ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۳۰۳۷۰ به نام کمیته امداد مساعدت های خود را پرداخت نمایند و یا با مراجعه به دفاتر ۱۹ گانه کمیته امداد در هر شهرستان و ۱۶۷ مرکز نیکوکاری در سراسر استان نذورات و کمک های غیر نقدی (کالایی) خود را هدیه نمایند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha