سه‌شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ |۹ محرم ۱۴۴۶ | Jul 16, 2024
نوری همدانی

حوزه / حضرت آیت الله نوری همدانی بر تأسیس رسانه ملی و قوی برای مقابله و خنثی کردن فتنه و اهداف ضد اسلامی وهابیت در جامعه تاکید کردند.

به گزارش خبرگزار «حوزه»، حضرت آیت الله نوری همدانی در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین رحیمیان تولیت مقدس مسجد مقدس جمکران و اعضاء ستاد هماهنگی مهدوی به توطئه های دشمنان و ایادی آنها اشاره کرده و گفتند: حکومت عربستان و کشورهای حاشیه خلیج فارس که براساس  تفکرات غربیها حرکت می‌کنند، هدفی جزء تخریب اعتقادات شیعه و اسلام حقیقی ندارند.

 معظم له با بیان اینکه یکی از اعتقادات شیعه، مهدویت است و برای  از بین بردن این پایگاه، از هیچ تلاشی فرو گذاری نمی‌کند، برتشکیل پایگاه دینی برای مقابله با نقشه و فتنه های دشمن در جامعه تاکید کردند.

صدا و سیما عهده دار توسعه اندیشه اسلامی شود

حضرت آیت الله نوری همدانی بابیان اینکه مراکز علمی و مذهبی کشور برای نشر دین نیاز به رسانه  مستقل دارند تا با در اختیار گرفتن رسانه، برنامه های هدفمند را برای مردم جهان ارائه دهند، ابراز داشتند: صدا وسیما با برنامه ریزی دقیق   به خوبی  می تواند عهده دار توسعه  فکر و اندیشه اسلامی در دنیا باشد.

اخذ دیرکرد حرام است

معظم له در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم توجه به بانکها و عملکرد آنها در جامعه اسلامی گفتند: مردم نامه می نویسند و گلایه می‌کنند بانکها برای تأخیر دیون پول می گیرند، حکم شما در این رابطه چیست؟  ما در جواب می گویم گرفتن دیرکرد حرام است. گفتند: اگر این گونه مباحث را صدا و سیما در رسانه ملی پخش کند و همه بشنوند که گرفتن دیرکرد حرام است، قطعا کسی جرأت نمی کند اینگونه کارهارا در جامعه اسلامی انجام بدهد.

 ایشان افزودند: رسانه ملی به عنوان پایگاه بزرگ اطلاع رسانی در دنیا می‌تواند نقش بسیار مهمی در خنثی کردن توطئه دشمن داشته باشد. بنابراین باید یک رسانه ملی قوی وجود داشته باشد تا اعتقادات شیعی، مهدوی و مباحث علمی در مقوله فرهنگ و دین را به جهانیان معرفی کند.

 حضرت آیت الله نوری همدانی رسانه  را یک ابزار قدرتمند برای تبلیغ دانستند و اظهار داشتند: دشمن به خوبی از این پایگاه بهره برده است و نمونه آشکار آن خدشه‌دار و بدنام کردن حوزه ،اسلام و دین در کشور استرالیا است که با دسیسه چینی و برنامه ریزی دقیق و حساب شده و با استفاده از ابزار رسانه به خوبی در این عرصه عمل کرده‌اند.

برنامه‌های دینی در رسانه ملی کمرنگ است

این مرجع تقلید در ادامه از عملکرد رسانه ملی در اشاعه و نشرآموزه های اسلامی انتقاد کرده اند و اظهارداشتند: صداو سیما بعضی از برنامه‌ها را پررنگ نمایش می دهد ولی برنامه های دینی و حوزوی از رسانه ملی به خوب انعکاس داده نمی شود   

 معظم با بیان اینکه باید موضوع مهدویت، فرهنگ سازی شود،گفتند: نباید بهانه و سوژه در دست دشمن داد تا به توطئه چینی علیه انقلاب، اسلام و شیعه  تشویق شوند بلکه باید با عزم جدی و اراده قوی و جمعی با تفکرات ضد دینی وهابیت مبارزه کرد.

حضرت آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه جای تفسیر مقارن در حوزه خالی است ، خاطرنشان ساختند: دشمن به خوبی از این فرصت برای کوبیدن شعائر اعتقادی شیعی و القاء شبهات در جامعه دینی استفاده کرد و این نوع غفلت ها عاملی شده تا هر روز بر شدت تخریب دین اضافه‌تر شود.

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha