دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ |۵ شوال ۱۴۴۵ | Apr 15, 2024
سعیدی طلاب سبزوار

حوزه/ مدیر دفتر امور طلاب و دانش آموختگان حوزه علمیه استان قم گفت: حوزه مصمم به راه‌اندازی ورزش و ارتقاء سطح سلامتی طلاب است.

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، حجت الاسلام و المسلمین سعیدی یک شنبه شب در مراسم افتتاحیه اولین المپیاد فرهنگی ورزشی طلاب حوزه علمیه قم در ورزشگاه حیدریان قم گفت: اولین المپیاد فرهنگی ورزشی حوزه علمیه قم در 13 رشته ورزشی با همت معاونت امور طلاب و حمایت مسئولین حوزه به مناسبت دهه فجر برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه بر اساس آموزه‌های دینی ورزش بهترین راه برای مبارزه با تنبلی و بیماری است تصریح کرد: بهترین راه برای مبارزه با سختی‌های زندگی و بهترین پس انداز برای پیری و سالم‌ترین تفریح، ورزش است.

مدیر دفتر امور طلاب حوزه علمیه استان قم بیان کرد: امر به ورزش، امر به معروف است و ورزش نه تنها وقت‌گیر نیست، بلکه وقت ساز است و کسانی که در ورزش‌های سفارش شده دین گام بردارند در زندگی خود تحول عظیم معنوی را در پیش خواهند داشت.

وی با اشاره به سفارش‌های امام(ره) نسبت به ورزش گفت: امام (ره) فرمودند، پهلوانان اسلامی پشتوانه ملت هستند، در همه ابعاد زندگی و انسانی ورزش کنید و بدانید که یک وجه صدور انقلاب، شما ورزشکاران هستید که به کشورهای اسلامی می‌روید و الگوسازی می‌کنید.

حجت الاسلام و المسلمین سعیدی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در مورد ورزش عنوان کرد: رهبری می‌فرماید که من همیشه در مورد ورزش قهرمانی گفته‌ام و مهم‌ترین تاثیرش این است که الگویی باشید که همه را به دامنه فرابخواند مثل کسی که در قله قرار می‌گیرد تا مردم به سمت دامنه بیایند، همه به قله نمی‌رسند اما همه به دامنه می‌آیند.

وی با اشاره به بیانات رهبری در دیدار با شورای عالی حوزه‌های علمیه گفت: رهبری تاکید کردند که ورزش اطمینان و اعتماد به نفس به انسان می‌دهد و طلبه‌ها را باید وادار به ورزش کرد تا بتوانند از نشاط و جوانی خود در محیط‌های ورزشی استفاده کنند.

مدیر دفتر امور طلاب حوزه علمیه استان قم تاکید کرد: حوزه مصمم است که در خدمت این قشر عزیز که در مدارس علمیه قم تحصیل می‌کنند باشد و در راه احیای ورزش تلاش کند.

وی ابراز داشت: اخلاق کامل وقتی است که انسان در همه ابعاد زندگی سعی کند و همان طور که برای تهذیب نفس باید سفارش شده برای امر سلامتی بدن نیز سفارش شده است.

حجت الاسلام و المسلمین سعیدی گفت: در سال‌های گذشته تلاش‌هایی برای احیای ورزش در حوزه‌های علمیه انجام شده است که تاثیر آن را در اجتماع امروز می‌بینیم.

انتهای پیام/313/30

 

 

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha