سه‌شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ | May 26, 2020
حجت الاسلام عابدینی

حوزه/ رئیس شورای حوزه علمیه قزوین با اشاره به این که رهبر فرزانه انقلاب نماز جمعه را قرارگاه معنوی، تقوایی، بصیرتی، فرهنگی و ایمانی معرفی کرده‌اند، گفت: اگر مطالبات مقام معظم رهبری را با جدیت دنبال و اجرایی نکنیم، کارها تشریفاتی شده و اثر مطلوب خود را از دست خواهند داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی، در دیدار اعضای ستاد نماز جمعه قزوین با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص اهمیت نماز جمعه، تصریح کرد: رهبر فرزانه انقلاب نماز جمعه را قرارگاه معنوی، تقوایی، بصیرتی، فرهنگی و ایمانی معرفی کرده‌اند و این تعریف ایشان جایگاه عظیم نماز جمعه و اهمیت کار شما را به خوبی نشان می‌دهد.

 امام جمعه قزوین با تأکید بر اینکه باید تعریف و تفسیرهای رهبر معظم انقلاب از نماز جمعه را با جدیت بیشتری پیگیری کنیم، خاطرنشان کرد: اگر مطالبات مقام معظم رهبری را در حوزه نماز جمعه با جدیت دنبال و اجرایی نکنیم، کارها تشریفاتی شده و اثر مطلوب خود را از دست خواهند داد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: هر نماز جمعه یک انقلاب و راهپیمایی عظیم برای تعظیم شعائر الهی و اثرگذاری بیشتر در جامعه است و اگر به این معنا یقین داشته باشیم و بر مبنای آن برنامه‌ریزی کنیم، شاهد اتفاقات مطلوب‌تر خواهیم بود.

وی، میزان اثرگذاری نماز جمعه را مستلزم «شناخت دقیق جایگاه نماز جمعه» و «همخوانی و هم‌افزایی اعضای ستاد نماز جمعه» با اهداف و برنامه‌های این نهاد انقلابی و مردمی دانست و افزود: اگر همه کسانی که در عرصه نماز جمعه فعالیت می‌کنند، این دو رسالت را سرلوحه کار خود قرار دهند، شاهد تحولات عظیم در این عرصه خواهیم بود و در نهایت دغدغه‌های رهبری محقق خواهد شد.

رئیس شورای حوزه علمیه قزوین در بخش دیگری از سخنان خود اقامه نماز را معروف بزرگی دانست که مانع از بروز منکرها خواهد شد و یادآور شد: اقامه نماز تنها نماز خواندن نیست زیرا اگر نماز در جامعه اقامه شود منکرات کنار رفته و معروف‌ها تقویت خواهند شد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین، اقامه نماز را یکی دیگر از رسالت‌های فعالین عرصه نماز جمعه برشمرد و افزود: فعالین عرصه نماز جمعه باید با تمام تلاش دغدغه دین و اقامه نماز داشته باشند و برای تحقق این هدف از هیچ تلاشی فروگذار نشوند.

وی، فعالیت‌ها و برنامه‌های ستاد نماز جمعه قزوین را حرکتی رو به جلو و همراه با پیشرفت دانست و با اشاره به افزایش چشمگیر حضور مردم در نماز عید فطر و عید قربان، عنوان کرد: خوشبختانه هر سال شاهد افزایش جمعیت در نماز عید فطر و عید قربان هستیم و ضروری است هر سال بلافاصله بعد از نماز عید فطر و عید قربان برای سال آینده برنامه‌ریزی کنیم.

امام جمعه قزوین بر جذب هر چه بیشتر مردم به ویژه جوانان به نماز جمعه تأکید کرد و گفت: ستاد نماز جمعه باید جاذبه های ایجاد کند تا هر روز شاهد افزایش جمعیت نمازگزاران جمعه باشیم.

 حجت الاسلام والمسلمین عابدینی در بخش پایانی سخنان خود بر الگوگیری از تجارب ستادهای موفق نماز جمعه سراسر کشور و انتقال تجربیات موفق ستاد نماز جمعه قزوین به سایر شهرها تأکید کرد.

در ابتدای این دیدار، علی شفیعی‌شاد، رئیس ستاد نماز جمعه قزوین اظهار کرد: با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب، رویکرد ستاد نماز جمعه صرفا برگزاری نماز جمعه نیست، بلکه حقیقتاً به معنای اقامه نماز است.

وی تصریح کرد: رهبری انقلاب اسلامی نماز جمعه را قرارگاه فرهنگی، بصیرتی و اخلاقی و قلب فرهنگی هر شهر معرفی کرده‌اند که باید روحیه معنویت، تقوا و ایمان را در شهر تقویت کند.

انتهای پیام

 

 

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =