سه‌شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ |۱۳ شعبان ۱۴۴۱ | Apr 7, 2020
نشست «ارزیابی چالش‌های دانشجویان مسلمان و لاتین» در دانشگاه ایلینوی

حوزه/دانشجویان دانشگاه ایالتی غرب ایلینوی پنجشنبه این هفته نشستی با عنوان «ارزیابی چالش‌های پیش روی دانشجویان مسلمان و لاتین»، برگزار می کنند و در این رویداد به بررسی مشکلات و مسائل مربوط به اقلیت‌ها و مهاجران خواهند پرداخت.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، نشست «ارزیابی چالش‌های پیش‌روی دانشجویان مسلمان و لاتین» در دانشگاه ایالتی غرب ایلینوی در آمریکا برگزار خواهد شد. در این گردهمایی که پنج‌شنبه 30 نوامبر، در ساعت 1 بعد از ظهر آغاز خواهد شد، یک امام جماعت از مسجد محلی به همراه یک بانوی اسپانیایی‌تبار به صحبت پرداخته و مشکلات پیش‌روی مهاجران و پناه‌جویان دو گروه مسلمانان و قومیت‌های آمریکای لاتین را در ایالات متحده مورد ارزیابی قرار خواهند داد.

سعد بیگ مدیر امور مذهبی در مرکز اسلامی این دانشگاه به همراه چند تن از اساتید دیگر و شخصیت‌های مذهبی دانشگاه در این نشست صحبت خواهد کرد.

لزلی اورایان استاد مشاور امور تحصیلی و از برگزار کنندگان این رویداد گفت: یک پروژه درسی الهام بخش برای دانشجویان ، برگزاری این نشست بود. در کلاس مبانی مشاوره، یک پروژه تحصیلی نیاز به فعالیت گروهی و حمایتی داشت. براساس این پروژه، دانشجویان تصمیم گرفتند بر مسائلی تمرکز کنند که امروزه برخی اقلیت‌ها در جامعه آمریکا را در معرض محرومیت قرار می‌دهد.

وی در ادامه افزود: به این ترتیب آنها با دو گروه سرویس دانشجویی و انجمن مدیریتی دانشجویان همکاری کردند تا به درک فرهنگی درستی در رابطه با دو اقلیت دانشجویان مسلمان و آمریکای لاتین دست یابند که در یک سال گذشته بیش از سایر جوامع در آمریکا در معرض استرس و تنش قرار داشته‌اند.

شرکت در این همایش که در سال همایش‌های دانشگاه برپا می‌شود، برای عموم آزاد اعلام شده است.

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =