یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ | Sep 20, 2020
تشکیلات خودگردان فلسطین، نصب چادرهای صهیونیستی در مسجد ابراهیمی را محکوم کرد

حوزه/با انتشار بیانیه ای، تشکیلات خودگردان فلسطین، اقدام شهرک نشینان صهیونیستی برای نصب و قرار دادن چادر در محوطه مسجد ابراهیمی در شهر الخلیل در کرانه باختری اشغالی را با هدف یهودی سازی این مسجد مسلمانان محکوم کرد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری«حوزه» به نقل از wafa، وزیر امور خارجه تشکیلات خودگران فلسطین روز گذشته، نصب چادر در محوطه مسجد ابراهیمی در الخلیل در کرانه باختری اشغالی توسط شهرک نشینان صهیونیستی را یک پیشروی جدی و بی سابقه با هدف یهودی سازی این مسجد مسلمانان، محیط اطراف آن و شهر قدیمی الخلیل به شدت محکوم کرد.

این  وزارتخانه در بیانیه ای با محکوم سازی این عمل شهرک نشینان صهیونیستی، تاکید کرد: چنین اقداماتی به عنوان بخشی از توطئه اشغال در راستای ادامه آواره سازی اجباری فلسطینیان از شهر قدیمی الخلیل می باشد.

تشکیلات خودگردان فلسطین، رژیم اسرائیل با سرپرستی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر صهیونیستی را مستقیما مسئول این اقدام و حملات پی در پی علیه اماکن مذهبی اسلامی و مسیحی دانست. وی همچنین این اقدام صهیونیست ها را نقض آشکار حقوق بین المللی، حقوق بشر، قطعنامه های ژنو و توافقات امضاء شده دانست.

این وزارتخانه همچنین تاکید کرد که این حرکت خطرناک، صهیونیست ها را با نهادهای مرتبط سازمان ملل متحد در میان خواهد گذاشت و خواستار افزایش دخالت بین المللی برای حفاظت از مردم فلسطین و اماکن مذهبی آنان شد.

همچنین تاکید کرد که عدم واکنش به چنین اقداماتی شهرک نشینان را به ادامه ارتکاب جرایم علیه فلسطینیان، سرزمین فلسطین و اماکن مقدس مسلمانان ترغیب می کند.

وزارتخانه در ادامه گفت: این حرکت بی سابقه نیاز به بیداری وجدان بین المللی و اتخاذ تدابیر لازم برای برداشتن سریع این چادرها دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8