شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ | Sep 19, 2020
دانشجویان انجمن اسلامی در دیترویت، «جعبه برکت» ایجاد کردند

حوزه/دانشجویان انجمن اسلامی دانشگاه ایالتی وین در دیترویت، با ایجاد یک جعبه کمک های غذایی با نام «جعبه برکت» با گذاشتن پیامی برای مردم از آن ها خواستند هر چه را که می خواهند اهداء کرده و هر چه را که نیاز دارند، از داخل جعبه بردارند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، دانشجویان عضو انجمن اسلامی دانشگاه ایالتی وین در  شهر دیترویت آمریکا، در ابتکاری جدید یک جعبه کمک های غذایی با عنوان «جعبه برکت» ایجاد کرده اند و طی پیامی برای مردم بر روی این جعبه نوشته اند: «هرچه را که می خواهید بردارید و هرچه را که می توانید اهداء کنید».

این جعبه در خارج از مرکز اسلامی دانشگاه در دیترویت که به نام مسجد کاس شناخته می شود گذاشته شده است.

الشاف دانشجوی 22 ساله رشته مدیریت زنجیره تامین در بهار سال گذشته ایده راه اندازی این جعبه را ارائه داد.

وی افزود: این جعبه 24 ساعت هفته در دسترس می باشد و ما آن را در خارج از محوطه دانشگاه قرار داده ایم تا غیردانشجویان هم قادر به استفاده از آن باشند. ما می خواستیم تمامی اعضای جامعه که نیازمند بودند به مواد غذایی داخل این جعبه دسترسی داشته باشند.  هر کسی که می خواهد چیزی اهداء کند قادر باشد.

تاکید دین اسلام در کمک به فقرا و نیازمندان

امیز امران، دانش آموز 20 ساله مهندسی عمران از دیگر فعالان این پروژه می گوید: ابتدا یک کابینت پلاستیکی گذاشتیم که متاسفانه به سرقت رفت. در نهایت با تلاش فراوان باردیگر پروژه را به راه انداختیم تا آن را به حقیقت تبدیل کنیم. زیرا شریعت دین اسلام به شدت بر کمک به فقرا و نیازمندان و اینکه همسایه خوبی باشیم تاکید دارد.

محمد سلیمان یک دانشجوی 21 ساله رشته تجارت و عضو دیگر انجمن اسلامی با بیان اینکه امیدوار است این پروژه با موفقیت ادامه یابد گفت: من امیدوارم این به ابزاری برای مردم برای بیان احساسات شان نسبت به یکدیگر و جامعه تبدیل شود. به خصوص کسانی که همیشه می خواستند به همدیگر کمک کنند اما چگونگی آن را نمی دانستند و راهی برای کمک رسانی نیازمندان بلد نبودند.

وی با بیان اینکه انجمن اسلامی همیشه  در کمک به مردم مشارکت داشته گفت: در بحران آب نیز اعضای انجمن توانستند با کمک مردم یک تانکر آب را برای استفاده پر کنند. نیازهای مردم همیشه در فهرست اولویت های ما قرار دارند.

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8