یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ | Jul 12, 2020
حضرت آیت الله سبحانی در دیدار  رئیس و تعدادی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی

حوزه/ حضرت آیت الله سبحانی گفتند: نمایندگان مجلس شورای اسلامی از تذکر دادن به مقامات مسئول کوتاهی نکنید؛اگر در مورد فساد اداری تذکر می دادند و مسئولان نیز عمل می کردند کار به اینجا نمی رسید و مشکلات کنونی ایجاد نمی شد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» حضرت آیت الله سبحانی امروز در دیدار  رئیس و تعدادی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، اظهار داشتند: دو نعمت سلامتی و امنیت معمولا مورد غفلت انسان قرار می گیرند، انسان ها وقتی در امنیت هستند کارهای فردی و جمعی خود را انجام می دهند ولی اگر امنیت مختل شود انجام این امور با مشکل مواجه می شود.

این مرجع تقلید خطاب به اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس بیان کردند: شما شغل بسیار مهمی دارید که باید هم امنیت عِرضی و ناموسی و هم امنیت خارجی را در نظر بگیرید، همانطور که اگر حرکتی علیه خاک و افراد کشور انجام شود برای ما سنگین است، متهم کردن کشور به مسئله ای که از نظر قداست صحیح نیست، برای ما سنگین است و عِرض هم باید در دایره امنیت قرار گیرد.

حضرت آیت الله سبحانی با بیان اینکه پرستیژ جمهوری اسلامی ایران باید در مجامع بین المللی و در خارج محفوظ باشد، گفتند: هر پدیده ای که به پاکی ایران لطمه وارد کند برای ما پذیرفته نیست.

این مرجع تقلید با بیان اینکه رسول اکرم(ص) 13 سال در مکه امنیت نداشتند که در این مدت تنها به صورت تک فردی افراد را به دین اسلام دعوت کردند؛ اما در مدینه پس از اینکه اوس و خزرج امنیت رسول الله را برعهده گرفتند پیغمبر توانستند حکومت تشکیل داده و در آن منطقه فعالیت کنند.

حضرت آیت الله سبحانی گفتند: رسول اکرم(ص) مراقب بود تا در هر جایی اگر نطفه فتنه ای ایجاد شد، آن را خاموش کنند، ان شاءالله شما نیز امنیتی که با خون شهدا ایجاد شده را حفظ کنید.

این مرجع تقلید شیعیان خطاب به  نمایندگان مجلس شورای اسلامی بیان کردند: از تذکر دادن به مقامات مسئول کوتاهی نکنید ممکن است تذکر دادن برای یک مقام مسئول تلخ باشد، ولی همان مقام مسئول نیز میوه شیرین این تذکر را می چیند.

معظم له اظهار داشتند: اگر در مورد فساد اداری تذکر می دادند و مسئولان نیز عمل می کردند کار به اینجا نمی رسید و مشکلات کنونی ایجاد نمی شد.

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8