دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 1, 2020
تصاویر / دیدار  مدیران پژوهش های اسلامی صدا و سیما با حضرت آیت الله علوی گرگانی

حوزه/ حضرت آیت الله علوی گرگانی گفتند: باید بدانیم اگر دست به یکدیگر بدهیم هیچ دشمنی نمی تواند ما را از مسیری که داریم منحرف سازد

به گزارش خبرنگارخبرگزاری «حوزه» حضرت آیت الله علوی گرگانی امروز در دیدار جمعی از علمای اهل سنت کردستان که در دفتر معظم له در قم برگزار شد،با اشاره به هفته وحدت و ایام ولادت پیامبر گرامی اسلام و حضرت امام جعفرصادق(ع)، گفتند:  مسئولیت علما بسیار سنگین است، چون مسئولیتی الهی است. پیامبر اکرم «صلی الله علیه وآله» هم میفرمایند عوام امت من اصلاح نمی شوند مگر خواص امت اصلاح شوند. خواص را هم فرمودند علما و امرا هستند.


ایشان بیان داشتند: باید بدانیم همه ما در پیشگاه الهی از یک پدر و مادر بدنیا آمدیم و آنچه که افراد را ممتاز می کند تقواست.

استاد خارج فقه حوزه علمیه  افزودند: امیرالمومنین علی علیه السلام می فرماید: آدمیزاد موجودی است که یک پشه او را اذیت می کند، یک عرق کردن او را متعفن می کند و یک آب پریدن در گلو او را می کشد. انسان مجموعه ای از درد در بدن است، زمان مرگش را هم نمی داند، تمام اعمال او هم ضبط شده است. اول انسان نطفه است، آخرش هم مردار است و در این میان هم چیزی ندارد که به آن تکبر بورزد.

معظم له بیان داشتند: این است انسان و ما باید بدانیم اگر دست به یکدیگر بدهیم هیچ دشمنی نمی تواند ما را از مسیری که داریم منحرف سازد.

حضرت آیت الله علوی گرگانی گفتند: بنده از منطقه استان گلستان هستم و در آن منطقه هم اهل سنت بسیاری حضور دارند و من نزد آنها رفته ام. اگر همه مذاهب اسلامی دست اتحاد به هم بدهیم و به منزله یک مشت بشویم همه دشمنان را در هم خواهیم شکست.

ایشان بیان کردند: دشمن می خواهد ما را به جان هم بیندازد و ما باید در مقابل دشمن مشترک با هم متحد و یکصدا باشیم و باید بدانیم دشمن، مرگ همه ما را می خواهد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =