سه‌شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ | May 26, 2020
حرم مطهر رضوی

حوزه/ در شب شهادت جوادالائمه(ع)، یک جوان تاریخ‌شناس از کشور ژاپن، پس از تحقیقات فراوان تحت‌تأثیر این مکان مقدس قرار گرفت و مسلمان شد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از مشهد مقدس، جوان 21 ساله ژاپنی که نام مستعار حسین را برای خود برگزیده در حاشیه این مراسم اظهار کرد: 4 ماه است که به دعوت از جامعه المصطفی العالمیه و برای انجام پایان‌نامه به همراه گروهی از تاریخ‌شناسان شهر توکیو به کشور ایران سفر کردیم.

وی گفت: در ابتدا برای مطالعه و تحقیق در یک دوره فشرده به یادگیری زبان فارسی پرداختیم و در کنار آن دروس اسلامی و معماری اسلامی به ما آموزش داده شد.

حسین افزود: در نخستین بازدیدی که از شهر مشهد و حرم مطهر داشتم بسیار به این مکان علاقه‌مند شدم و مجذوب عظمت و معماری این مجموعه روحانی شدم و در نگاه نخست این مکان را به لحاظ معماری شگفت‌انگیز و زیبا دیدم.

او ادامه داد: پس از اتمام کار و بازگشت اعضای گروه به ژاپن، تصمیم گرفتم بیشتر در این شهر بمانم و راجع به این دین مطالعه کنم؛ امروز که قصد بازگشت به کشور خود را داشتم پس از مصاحبه با کارشناسان حرم مطهر تصمیم گرفتم مسلمان شوم و دین اسلام را برگزینم.

این جوان تازه مسلمان ادامه داد: حرم مطهر رضوی یکی از مهم‌ترین اماکن مذهبی و فرهنگی جهان تشیع به شمار می‌آید و از جایگاه ویژه و ممتازی برخوردار است؛ این مکان تلفیقی از معماری و هنر اسلامی است که معنویت آن ذهن و قلب هر انسانی را به سوی خداوند می‌کشاند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =