چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ | Jan 27, 2021
آیت الله جنتی

حوزه/ رئیس مجلس خبرگان رهبری با قدردانی از اقدامات حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در برخورد با مفاسد اقتصادی، گفت: کاری که رئیس قوه قضائیه می کند امید آفرینی برای مظلومانی است که در دوره انقلاب طعم تلخ ظلم را چشیده اند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از تهران، آیت الله احمد جنتی در نشست هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با تبیین اهداف قیام حضرت امام حسین علیه السلام در امر معروف و نهی از منکر، بالاترین منکرات را مفاسد اقتصادی، زورگویی ها و رباخواری ها دانست و برخورد با آن را ضروری دانست.

وی تصریح کرد: رباخواری، مردم را بیچاره کرده و این مفسده از بالاترین منکراتی است که متأسفانه شایع می شود و بسیاری برای پرکردن جیب رباخواران، بالاجبار همه دارایی خود را حراج می کنند و بی خانمان می شوند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با قدردانی از اقدامات حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در برخورد با مفاسد اقتصادی، اظهار داشت: کاری که رئیس قوه قضائیه می کند امید آفرینی برای مظلومانی است که در دوره انقلاب طعم تلخ ظلم را چشیده اند.

وی بار دیگر خطاب به حجت الاسلام والمسلمین رئیسی گفت: اقدامات بسیار خوبی کرده اید، تاکید می کنم که قاطعانه ادامه دهید که کارتان علوی و حسینی است و حتما مورد توجه ایشان است .

آیت الله جنتی به رئیس قوه قضائیه توصیه کرد: اقداماتتان را پیگیری کنید و به مردم گزارش کار بدهید، هرچند مردم فهمیده اند که چه می کنید، اما گزارش تفصیلی بیشتری به ملت دهید.

وی تاکید کرد: دادگاه های علنی را بیشتر علنی کنید تا مردم با چشم خود ببینند و امیدشان بیشتر شود.

رئیس مجلس خبرگان رهبری، معضلات فرهنگی را از دیگر منکرات دانست و لزوم تدبیر برای مقابله با آن را ضروری دانست.

آیت الله جنتی، صیانت از حجاب و عفاف را مسئله ای مهم برشمرد و تاکید کرد: همه کسانی که در فرهنگ سازی در جامعه نقش دارند باید کاری کنند که این مسئله کنترل و متوقف شود وگرنه بیشتر می شود و دشمن از آن سوء استفاده میکند.

وی، جلوگیری از بدحجابی و قانع کردن افرادی که به علت ناآگاهی به حجاب و عفاف توجه ندارند در چارچوب فریضه امر به معروف و نهی از منکر دانست .

آیت الله جنتی با هشدار درباره بی توجهی به حجاب و عفاف، افزود: افرادی که به این مسئله توجه ندارند بدانند که این منکر علاوه بر این که خلاف است به معضلات دیگری مانند افزایش طلاق در خانواده ها سرایت می کند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری در پایان از نمایندگان این مجلس خواست که در این حوزه ها نیز نقش داشته باشند و در اجلاس رسمی آینده این مجلس، نقش موثری در مسائل اقتصادی و فرهنگی ایفا کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

نظرات

  • IR ۲۳:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
    0 0
    راه حل ایستادگی ، مقاومت و درخواست مردم در گام دوم انقلاب و کشور
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8