سه‌شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ |۶ شعبان ۱۴۴۱ | Mar 31, 2020
اختتامیه دوره تخصصی مشاوره

حوزه/ مدیر مشاوره و خانواده معاونت تهذیب حوزه‌های علمیه از برگزاری دوره های تخصصی هم افزایی مشاوران به صورت فصلی خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، حجت الاسلام مجتبی رضایی در آیین اختتامیه نخستین دوره تخصصی مشاوره اساتید حوزه های علمیه استان های کشور در مدرسه علمیه امام کاظم (ع) شهر مقدس قم، اظهارکرد: بحمدالله برای اولین بار دوره تخصصی مشاوره را با حضور خواهران و برادارن طلبه برگزار کردیم و بر اساس جلساتی که با اساتید، مدیران و دبیران کارگروه ها داشته ایم تصمیم بر ادامه برگزاری این جلسات به صورت دو الی سه ماه یکبار گردید.

استاد حوزه علمیه ادامه داد: تشکیل کانال و گروه در قالب شش کارگروه؛«درمان چند بعدی معنوی»، «تحصیلی و استعدادیابی»، «کودک و نوجوان»، «روان شناختی»، «خانواده» و «ازدواج» با حضور مدیر و دبیر کارگروه به منظور ارائه آخرین اطلاعات مورد نیاز اساتید و همچنین به اشتراک گذاشتن تجربیات شخصی اساتید برای یکدیگر تدارک و برنامه ریزی شده است.

حجت الاسلام رضایی تصریح کرد: هم افزایی، تعامل و هم فکری حاضرین این دوره تخصصی از لوازم ضروری هر کارگروه است چرا که کار شما به عنوان راهنماگر و مشاوره اولیه بسیار پراهمیت و تأثیر گذار است چرا که بسیار از مشکلات و دغدغه هایی که مراجعین در گام اول دارند در همین مرحله رفع می گردد و در صورت وجود مشکلات جدی با تشخیص شما به مراکز حرفه ای و پزشکی ارجاع داده می شوند.

وی با بیان اینکه تمام اساتید دوره با نظر مستقیم مدیران و دبیران گارگروه ها و البته با نظارت مدیریت مشاوره و خانواده معاونت تهذیب حوزه های علمیه انتخاب شده اند، گفت: در این دوره هشت کلاس در قالب شش عنوان تشکیل شد چرا که برخی از کارگروه ها مانند «خانواده» با حضور بیشتر حاضرین در دوره همراه بود که به دو کارگاه خواهران و برادران تقسیم شد.

حجت الاسلام رضایی در بخش دیگری از سخنان خود اظهارکرد: در این دوره آموزشی ۲۱۱ نفر از طلاب برادر و خواهر پذیرفته‌شده دوره تکمیلی مشاوره استان‌های مختلف کشور و همچنین فارغ‌التحصیلان ارشد رشته‌های مشاوره و روان‌شناسی علوم تربیتی حضور داشتند که ان شاءالله گواهینامه حضور در دوره مهارت های تخصصی مشاوره به زودی صادر و برای تحویل به اساتید به معاونین تهذیب حوزه های علمیه استان ها ارسال خواهد شد.

مدیر مشاوره و خانواده معاونت تهذیب حوزه‌های علمیه با بیان اینکه در این دوره ۱۶۴ طلبه برادر و ۴۷ طلبه خواهر حضور داشتند، ادامه داد: این دوره چهار روزه به صورت کارگاهی_عملیاتی در قالب شش کارگروه؛«درمان چند بعدی معنوی»، «تحصیلی و استعدادیابی»، «کودک و نوجوان»، «روان شناختی»، «خانواده» و «ازدواج» با حضور اساتید برجسته و ممتاز این رشته مهارت و دانش بیشتری را در اختیار طلاب قرار دادند.

وی خاطرنشان کرد: هر یک از این افراد می توانند برای استان خودشان با تایید ستاد به عنوان مشاور مدرسه و یا به عنوان یک استاد در مرکز مشاوره فعالیت کرده و یا در برخی از کارگاه ها که در سطح استان برگزار می شود، فعالیت تدریسی داشته باشند.

انتهای پیام  313/17

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =