یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ | Jul 12, 2020
دسته عزاداران سیاه پوش عاشورایی در خیابان های نیوپورت به راه افتاد+ تصاویر

حوزه/ صدها تن از مسلمانان شهرهای ولز جنوبی و غرب انگلستان در شهر نیوپورت، راهپیمایی عزاداری محرم را برگزار کرده و امام حسین (ع) را به عنوان «پیام رسان صلح» به رهگذران معرفی می کردند.

 به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از southwalesargus، صدها تن از مسلمانان در خیابان های مرکز شهر نیوپورت در ولز انگلستان، روز گذشته در بزرگداشت شهادت امام حسین (ع)، به خیابان ها آمده و دسته عزاداران سیاه پوش به حرکت در آمدند.

عزاداران حسینی در حالی که پرچم های عاشورا در دست داشته، سینه زنان و فریاد زنان پیادروی ایام محرم را برگزار کرده و امام حسین (ع) را به جهان به عنوان نماینده و «پیام رسان صلح» معرفی کردند.

این مراسم سی و هفتمین رویداد راهپیمایی عاشورا در شهر نیوپورت محسوب می شد و مردم از سرتاسر ولز جنوبی و غرب انگلستان برای شرکت در آن حضور یافته بودند.

راهپیمایی در خیابان هیل، خارج از مسجد جامعه اسلامی ولز برگزار گردید و تظاهرکنندگان به تدریج به خیابان های اطراف حرکت کرده و به مسجد بازگشتند.

تظاهرکنندگان عاشورایی به خیابان ها رفته، به رهگذران و مغازه داران بطری های آب می دادند و واقعه عاشورا را برای آنان تعریف می کردند.

آنان همچنین جزواتی در اختیار مردم قرار داده و اهمیت واقعه تاریخی عاشورا و نقش امام حسین (ع) را برای آنان تعریف می کردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8